Másfél évtizednyi szünet után lesz ismét szelvényvágás a Rábánál, köszönhetően a tavaly lezárult hitelmentesítési programnak. A 276 millió forint osztalék kifizetése június 12-én kezdődik. Az osztalékhozam 1,7 százalék. A jelenlegi kamatkörnyezetben ugyan elfogadható a hozamszint, de attraktívnak mégsem mondható.
Nem véletlenül javasolták az együttesen több mint 1 százalékos szavazati joggal rendelkező kisrészvényesek, hogy fizessen részvényenként 50 forintot a Rába. Indoklásként a nyereséges működés ellenére éveken át elmaradt kifizetést hozták fel, meg azt, hogy nem volt módjuk árfolyamnyereség realizálására. Ám ezt a javaslatot a közgyűlés elvetette.
Hasonlóan elbukott ugyanennek a kisrészvényes körnek (Gagyi Pálffy Attila György, Gagyi Pálffy Györgyné és Oláh Gábor) az a másik felvetése – amit egyébként már az emlékezetes 2012-es kisrészvényesi lázadás idején is szóvá tettek –, hogy az ingatlanok a bekerülési érték modellje helyett az (IFRS) IAS 40 nemzetközi számviteli standard előírásai szerint szerepeljenek a könyvben és a mérlegben. Ami azért lenne érdekes, mert 2011 őszén a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő 815 forinton tett ajánlatot az összes részvényre, míg ha az ingatlanokat IFRS standard szerint tartanák nyilván, akkor 1208 forinton kellett volna vételi ajánlatot tennie.
Továbbra sem tudni tehát, hogy mekkora értéket képvisel a Rába rejtőzködő, becslések szerint többmilliárdos ingatlanvagyona. Mindenesetre ez a spekuláció elegendő indok a közel 15 százaléknyi kisbefektetőnek a részvényben való további üldögélésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.