BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újra tizennégyezer forintnál jár a legmagasabb OTP-célár

Az utóbbi hetekben több bank és elemzőház értékelte újra az OTP Bankkal kapcsolatos kilátásait, tegnap a JPMorgan volt soron: új céláruk 13 ezerről

13 700 forintra változott, ajánlásuk pedig változatlanul vétel. Az amerikai befektetési bankház szerint több mint 34 százalékkal emelkedhetnek az aktuális árfolyamhoz képest a bankpapírok. Az OTP tekintetében az elemzők ugyanakkor sok esetben eltérően látják az árfolyam következő egy évét: a Reuters adatbázisa szerint a JPMorgan értékeli jelenleg a legmagasabbra a magyar bank részvényeit, ám a legpesszimistább elemző csupán 6914 forintos árat tart reálisnak, igaz, ezt az értékelést március óta nem frissítették. A piaci hírek szerint a Citi elemzője is többre tartja 13 ezer forintnál az OTP-t, a bankház aktuális célára 13 110 forint. Három napja az Erste is megerősítette vételi javaslatát az OTP-re,

12 hónapos célárát pedig háromszáz forinttal 12 500 forintra emelte. Indoklásuk szerint az idei és a következő évekre számottevő, 13–20 százalék közötti profitbővülés várható a vezető hazai pénzintézettől. A múlt hónap végén a Raiffeisen is frissítette modelljét, jelentősen – 26 százalékkal, 11 200 forintra – emelve a célárat. Ehhez közelítő árszintet vár a VTB Capital is, azzal a különbséggel, hogy szeptember közepén lerontotta a várakozásait: 13 200 forintról 11 ezerre. A JPMorgan új célértéke nem tekinthető idei rekordnak, a Morgan Stanley az év elején még 14 122 forintos OTP-árfolyamot prognosztizált, ám ezt azóta több lépésben 12 800 forintra mérsékelte, legutóbb szintén a múlt hónapban. A tegnapi kereskedésben a bankrészvény több mint 1 százalékos délelőtti erősödés után 0,4 százalékos mínuszban zárt.

Az OTP kilátásait a tengerentúlról sokan kedvezőnek látják, de az egyik legismertebb amerikai elemző, Dick Bove, a Rafferty Holdings vezető stratégája tegnap a CNBC TV-ben kifejezetten az amerikai bankrészvények eladására buzdított. Véleménye szerint az emelkedő amerikai kamatkörnyezet miatt a hagyományos pénzintézetek profitja csökkenni fog. Meglátásával kisebbségben van, számos elemző ugyanis éppen előnyösnek tartja a bankok szempontjából a felfelé induló betéti és hitelkamatokat. Bove kiemelte a Citigroupot, amelyet kifejezetten erősen érinti a forrásköltségek növekedése, mivel betéteinek 60 százaléka külföldről származik. A stratéga szerint rossz jel a kamatkörnyezet alakulására, hogy a 10 éves amerikai államkötvény hozama gyorsuló ütemben emelkedik, csak a múlt héten 15 bázisponttal került feljebb (most 3,22 százalékon áll). A hamarosan kezdődő amerikai gyorsjelentési szezon választ ad, mennyire valósak Bove aggodalmai. Az S&P 500 szektorai közül az elemzők a pénzügyi cégektől 34 százalékos profitnövekedést várnak, ezzel az energetikai ágazat szereplői után a második legnagyobb eredménybővülést realizálhatják.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.