BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pozitívan zárt a pesti piac

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 1,05 százalékos emelkedéssel zárt.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 365,81 pontos, 1,05 százalékos emelkedéssel, 35 180,90 ponton zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma kimagasló, 32,2 milliárd forint volt, melynek több mint 70 százalékát az OTP adta. A vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest, a BUX emelkedése az OTP 3,58 százalékos erősödésének köszönhető.

  • A Mol 8 forinttal, 0,39 százalékkal 2042 forintra gyengült, 4,3 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények 330 forinttal, 3,58 százalékkal 9540 forintra erősödtek, forgalmuk 22,8 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 400 forintot ért záráskor, forgalma 365,9 millió forint volt.
  • A Richter-papírok ára 5 forinttal, 0,07 százalékkal 6890 forintra nőtt, forgalmuk 3,4 milliárd forintot ért el.
  • A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3305,20 ponton zárt csütörtökön, ez 3 pontos, 0,09 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

    Fotó: Kallus György / VG

    Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője elmondta, hogy a nap legfontosabb eseménye az Európai Központi Bank (EKB) kamatdöntése volt. Az EKB nem változtatott a kamatkondíciókon, azonban új programokat jelentett be, melyekkel akár negatív kamaton is tudják majd hitelezni az egyes cégeket.

    Hozzátette, „ez nem esett jól” az európai bankszektornak, a bankrészvények 4, sőt akár 8 százalékos mínuszt is mutattak a BÉT zárása előtt. A BUX index ehhez képest felülteljesítő volt, és a legerősebbnek a vezető részvények közül az OTP bizonyult, a bankpapír 9500 forint fölött zárt.

    Az Egyesült Államokban csökkenéssel nyitottak a tőzsdeindexek a leggyengébben a Dow Jones index teljesített, a legerősebb pedig a Nasdaq volt a magyar tőzsde zárása előtt.

    Az EKB kormányzótanácsa változatlanul hagyta az irányadó refinanszírozási műveletek 0,00 százalékos kamatlábát, valamint az aktív oldali és a betéti rendelkezésre állás kamatlábának 0,25 százalékos, illetve mínusz 0,50 százalékos szintjét, de újabb gazdaságélénkítő intézkedéseket jelentett be, és kifejezte készségét a meglévő eszközvásárlási program keretösszegének a növelésére.

    Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.