Az MNB statisztikái szerint az életbiztosítási díjtartalékok tavaly 7 százalékkal, 2240 milliárd forint fölé emelkedtek, az életbiztosításokba 2008 óta nem érkezett ennyi, 65 milliárdnyi friss megtakarítás. Mindez ismét bizonyítja, hogy rendkívüli helyzetben – mint amilyen most a járvány – felértékelődik a biztonság. E célra az egyik legoptimistább és legolcsóbb megoldás a kockázati életbiztosítás, amely alacsony költségek mellett nyújt biztos segítséget a bajban. A kockázati életbiztosítások száma tavaly év végén meghaladta a 700 ezret.
A hazai biztosítók évente 20-30 milliárd forint értékben nyújtanak haláleset miatt életbiztosítási szolgáltatást. Az ilyen kifizetés mentes az adó- és örökösödési illetéktől, továbbá nem képezi a hagyaték részét, így a kedvezményezett gyorsan hozzájuthat. Érdemi segítség lehet a kockázati életbiztosításokhoz tartozó hitelfedezeti biztosítás ott, ahol nagyobb összegű, több tízéves lejáratú hiteltartozás van, hiszen a biztosítási összeg – nemcsak tragédia, hanem rokkantság, betegség vagy akár munkanélküliség esetén – a teljes fennálló hitelösszeget fedezheti. A Magyar Biztosítók Szövetsége figyelmeztet: a már megkötött szerződések magas száma csalóka, az abban foglalt biztosítási összegek nem érik el azt a háromévnyi keresetnek megfelelő összeget, amely idő alatt a statisztikák szerint a család teljes mértékben rendezni tudja anyagi viszonyait a tragédia után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.