vg | A BUX index emelkedése január közepén akadt meg 45 ezer pontnál, február közepén újra megpróbálta áttörni ezt a szintet a hazai börze indexe, de második alkalommal is lepattant róla. Kialakult egy sáv
42 800 és 45 ezer pont között, a kitörés iránya lehet a meghatározó a rövid és középtávú tendenciákat illetően. Az index 45 ezer pont felett gyorsan elérhetné a 46 300 pontnál jegyzett történelmi csúcsot, amely felett szabad tere nyílna az emelkedésnek. A másik irányban a 42 800 pontos szint törése indíthatna el további mozgást lefelé.
Január elején 13 910 forintig emelkedett az OTP, onnan korrekció kezdődött. Az esés hamar megtorpant, és hetek óta a 12 900 és 13 910 forint közötti sávban mozog az árfolyam. Az oldalazást további esés válthatja fel, de ha sikerülne a
13 910 forintos szintet áttörnie az árfolyamnak, a felett a 15 850 forintos történelmi csúcsig már nem látható ellenállás. Ez a forgatókönyv addig igaz, amíg a 12 900 forintos támasz nem sérül, ennek a törésével folytatódhatna az esés. Novemberben és decemberben intenzíven emelkedett a Mol árfolyama, 1500 forintról 2480 forintig. Az év elején véget ért az emelkedés, és lejtmenet kezdődött az olajpapírban. Erős támasz alakult ki 2150 forintnál, hetek óta a szint felett sávozik az árfolyam. A támasz törésével folytatódna a lejtmenet, a következő támaszok 2050 és 2000 forintnál húzódnak, ha ezekről a szintekről sikerülne ismét emelkedő irányba fordulni, akkor folytatódhatna az árfolyam emelkedő trendje. Az említett szintek törésével viszont további tere nyílna az esésnek. Február közepén 9065 forintig emelkedett a Richter, ez újabb történelmi csúcs a gyógyszerpapírban. Az újabb csúcspont után 8250 forintig korrigált az árfolyam, de az itt húzódó emelkedő trendvonalról visszapattant, és a múlt héten 9000 forint környékére kapaszkodott vissza. A 9065 forintos ellenállás áttörésével újabb tere nyílna az emelkedésnek, ellenállásokat a 9500 és a 10 ezer forintos lélektani szint képezhet. Ez a pozitív forgatókönyv addig érvényes, amíg 8250 forint felett tartózkodik az árfolyam.
A Magyar Telekom árfolyama október végén érte el a mélypontját, és azóta stabil emelkedő trend alakult ki a papírban. Az elmúlt hónapokban több emelkedő mély- és csúcspont is kirajzolódott a részvény grafikonján, ami azt jelenti, hogy emelkedő trendcsatornában halad felfelé az árfolyam. Február végén megtorpant az emelkedés, és az árfolyam oldalazni kezdett a 405–415 forint közötti sávban. A november óta tartó emelkedő trendet megerősítené, ha a papírnak sikerülne emelkedő irányba fordulnia, majd kitörne a sávból. Ebben az esetben az emelkedő trendcsatorna 440 forint környékén levő felső szélét célozhatná meg az árfolyam.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.