Átvehette az első Airbus SE A321neo XLR repülőgépét a Wizz Air, mintegy két hónapos késés után, ami lehetővé teszi, hogy a légitársaság bevesse nagy hatótávolságú repülőgépét 7 órás közel-keleti utakon is.
A cég egy szóvivője szerint az eredetileg márciusra várt gép hétfőtől a londoni Gatwick repülőtér és a szaúd-arábiai Dzsedda között közlekedik majd. Az Airbus az egyfolyosós gépet a kevésbé hatékony, széles törzsű A330 és A350 alternatívájaként alkotta meg rövidebb transzkontinentális utakra. A gép XLR változata pedig utat nyit a Wizz Air és más diszkont-légitársaságok számára, hogy versenyre keljenek a hagyományos légitársaságokkal hosszabb utakon is – írja a Bloomberg.
A gép késése miatt a Wizz Air a hagyományos A321neo gépeket volt kénytelen használni dzseddai járatán, csökkentett kapacitással. A 47 XLR-t rendelő Wizz második ilyen gépe júniusban érkezik majd, és a Milánó-Abu Dzabi útvonalon közlekedik. Az első XLR-t az Iberia légitársaság kapta tavaly, mely a napi Madrid-Boston útvonalat nyitotta meg. Ugyanakkor a Pratt & Whitney GTF hajtóműveivel felszerelt változatot először a Wizz Air veheti birtokba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.