Roger Ballentine fehér házi illetékes szerint az Egyesült Államok továbbra is engedményeket vár az EU-tól -- írja az MTI. Margot Wallström, az EU-bizottság környezetvédelmi biztosa szerint a lassú haladás oka, hogy túl sok probléma szerepel a napirenden, és túl kevés az idő. A küldöttek szerint a záródokumentum-tervezeten már eddig több mint 500 módosítást javasoltak. A 180 országot képviselő küldöttek ennek ellenére még bíznak abban, hogy a péntek éjszakai határidő előtt sikerül létrehozni egy olyan egyezményt, amely gyakorlati lépéseket ír elő az egyre jobban felboruló földi éghajlat károsodása ellen.
Az Egyesült Államok, a nyersanyagban szintén gazdag Ausztráliával és Kanadával együtt, a világpiacnak szán nagy szerepet a planéta megtisztítására az 1997-es kiotói egyezmény alapján, amely megszabja a felmelegedést okozó gázok kibocsátása csökkentésének világméretű mértékét. Az Európai Unió ugyanakkor -- a szegény országok többségétől támogatva -- azt vallja, hogy minden fejlett ország elsősorban a saját gázkibocsátását csökkentse alapvető mértékben. Az Európai Unió különösen nehezményezi azt az amerikai tervet, amely megengedné a fejlett államoknak, hogy azt a szén-dioxidot, amelyet a fűtőanyagok égésénél elnyelnek az erdők, nem számolják bele a kiotói kvótákba. Roger Higman, a Föld Barátai szervezet kampányfőnöke szerint ha az amerikai javaslatot elfogadnák, akkor csak igen kis mértékben csökkenne a káros anyagok légkörszennyezése.
Továbbra sem simultak el a nézeteltérések az ENSZ égisze alatt Hágában folyó klímakonferencián. Az Egyesült Államok és az Európai Unió tagállamai abban nem értenek egyet, hogy miként lehet csökkenteni a föld felmelegedéséért felelős üvegházhatást okozó gázok légkörbe kerülését. VG-összefoglaló-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.