BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Dugók várhatók Hegyeshalomnál

Nagy forgalmi dugók várhatók Hegyeshalom és Győr térségében, mivel a fuvarozók érdekképviseletét ellátó Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE) és a Magánvállalkozók Nemzetközi Ipartestülete azt javasolja tagvállalatainak: ne fizessenek a határátkelőn létesített "kényszerparkoló" használatáért - tájékoztatta lapunkat Wáberer György, az MKFE elnöke.

Az autópályáról a Pannonsped Kft. által üzemeltetett parkolóba terelik a kamionforgalmat. Többheti egyeztetés eredményeként ugyan ingyen haladhatnak át a kamionok, ha a be- és kimenetel között maximum 30 perc telik el, ám - mutat rá az érdekvédelmi egyesület elnöke - a határátkelő túlterheltsége miatt sok esetben csak órák alatt juthatnak át a parkolón, s ez nettó 4,8 euróba kerül.

Miután másfél hónapja eredménytelenül tárgyaltak az érdekképviseletek a GKM, a VPOP és az Állami Autópályakezelő Rt. illetékeseivel, a kamionosokat tegnap este értesítették: ma délelőtt 10 órától tagadják meg a díjfizetést a kényszerű várakozás ideje alatti parkolóhasználatért, de - szól az ajánlás - a ténylegesen igénybe vett szolgáltatásokért járó díj természetesen megilleti az üzembentartót. (DK)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.