BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rendszeridegen az iparűzési adó

A rendszeridegen iparűzési adó felváltását szeretné elérni a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM), ez is szerepel tárcának az adórendszer fejlesztésére vonatkozó idei javaslatai között - mondta Csillag István miniszter a Hova tovább Magyarország címmel tartott tárcaértékelőjében. Ezt úgy kell megoldani, hogy ettől az önkormányzatok forrásai ne csökkenjenek, de a vállalkozások azonos adófilozófiai alapon járuljanak hozzá a települések gyarapodásához. Gondolkodnak a magyar liberálisok programjában 2000 óta szereplő, s általa is javasolt, azonban egyelőre csak Szlovákia liberális kormánya által bevezetett egykulcsos jövedelemadó bevezethetőségének előnyein - tette hozzá.

A GKM is részt vett az Országgyűlés előtt lévő, május 1-jétől hatályos áfatörvény kidolgozásában - mondta a miniszter. A GKM javaslatai azt szolgálják, hogy Magyarország a térség pénzügyi, disztribúciós és logisztikai központjává váljon. Ezeken túl a tárca fontosnak tartja a biztosítók és pénzintézetek esetében a közös áfaalanyiságot, valamint a konszignációs vevői készletlehívást. Szeretnék EU-konform módon rendezni az állami támogatások utáni áfa levonhatóságának kérdését. Ennek érdekében módosítást kezdeményeztek - mondta a miniszter -, hogy az állami támogatásból finanszírozott tevékenység áfája - az uniós gyakorlatnak megfelelően - nálunk is levonható legyen. (MK)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.