BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fizessenek a hanyag menedzserek!

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Eddigi jogaik számottevő korlátozására kell felkészülniük a német vállalatvezetőknek, miután a helyzetüket szabályozó új törvényt nagykoalíciós támogatással fogadta el tegnap a német törvényhozás alsóháza, a Bundestag.

Eszerint a sokakat irritáló mértékű, esetenként teljesen indokolatlanul kifizetett bónuszok rendszerét átalakítják, és az eddigieknél sokkal hamarabb és súlyosabb anyagi következményekkel vonhatják majd felelősségre a hanyagságukkal nagy kárt okozó menedzsereket.

Angela Merkel német kancellár már 2007 végén, vagyis jóval a mostani válság kirobbanása előtt leszögezte: jól meg kell fizetni azokat, akik sok hasznot hoznak a cégüknek, de ha a rosszul döntő, nagy károkat okozó vezetők is mesés végkielégítésekkel távozhatnak posztjukról, az aláássa a bizalmat a társadalmi igazságosságban.

További részletek a holnapi Világgazdaságban

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.