BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Elfogadhatatlanul magas marad a munkanélküliség" - Aggódik Geithner

Az amerikai pénzügyminiszter ugyan azt hiszi, hogy a gazdaság jó pályán van, ennek ellenére aggódik a munkanélküliség miatt.

Timothy Geithner úgy fogalmazott: a munkanélküliség a válság hatására hosszú ideig elfogadhatatlanul magas marad. Az amerikai pénzügyminiszter saját megfogalmazása szerint rendkívül aggódik a több millió elveszett állás miatt.

A tárcavezető az NBC Today című műsorában ugyanakkor elmondta, hogy véleménye szerint országának gazdasága megfelelő pályára állt. Az AP által idézett interjú időzítése érdekes, hiszen a Munkaügyi Minisztérium holnap teszi közzé a márciusi munkanélküliség adatot.

Az elemzők arra számítanak, hogy az arány – az előző hónaphoz hasonlóan – 9,7 százalék lesz. A piacokat azonban előzetesen elszomorította az a tény, hogy a tegnap közzétette felmérés szerint a magánszektorban munkahelyek száma váratlanul csökkent a most záruló hónapban.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.