BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Húzódik a mandátumügy

Az olasz szenátus mentelmi bizottsága újabb két héttel elhalasztotta a döntést arról, hogy kizárják-e a parlamentből Silvio Berlusconit, a Szabadság Népe elnökét. A felsőházi bizottság október 29-én tárgyal ismét arról, hogy mikor akarják a szenátus napirendjére tűzni a nyáron adócsalásért elítélt Berlusconi mentelmi jogának visszavonását.

A La Repubblica balközép napilap szerdai kommentárja szerint a parlamentben decemberig nem születhet döntés Berlusconi kizárásáról.

Október 19-től várható a milánói másodfokú bíróság ítélete Berlusconi közhivataloktól való eltiltásáról. Ennek hatályba lépésével Berlusconi automatikusan elveszíti a vállalkozói érdemeiért 1977-ben kapott Munka Lovagja címet. Silvio Berlusconinak szerdáig kellett döntenie arról, hogy házi őrizetben vagy közhasznú munkával kívánja-e letölteni egy éves büntetését. Ügyvédei már október 11-én benyújtották a kérelmet a közhasznú munkavégzésre. A helyszínről a bíróság jövőre dönt. A konzervatív Corriere della Sera napilap értesülései szerint Berlusconi mégsem az állandó lakhelyeként kiválasztott Rómában, hanem a Milánóhoz közeli Arcoréban akar szociális munkát végezni.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.