Sikeres lépés volt az adósságképlet megváltoztatása a Költségvetési Tanács szerint
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA KT elnöke szerint ez a lépés összhangban volt azokkal a törekvésekkel, hogy a költségvetés számára lehetővé tegye a források felszabadítását is, amikor olyan pozícióba kerül, hogy segítheti a gazdasági fejlődést.
A korábbi képlet abból indult ki, hogy Magyarországon nem lesz érdemi gazdasági növekedés, ezért erre nem volt alkalmas - tette hozzá Kovács Árpád. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy lazaságról továbbra sem szabad beszélni. Megfogalmazása szerint a jelenlegi "egy kegyelmi időszak", mert viszonylag jó a gazdasági növekedés, visszatérőben van a konjunktúra Európában, ilyenkor lehet tartalékokat teremteni a későbbi mostohább évekre.
A KT elnöke kiemelte, a 2016-os költségvetés teljesíti a követelményt, hogy az államadósság ne növekedjen. Az ország tartani tudja a tervezett adósságarány-pályát. A költségvetés nagyon óvatos makrogazdasági becslésen alapszik - mondta.
Kovács Árpád szerint a jövő évi költségvetés erőteljesen konzervatív szemléletű, bizonyos területeken - például a szociális, vagy az oktatási és az egészségügyi - alig növekvő források látszanak benne.


