Húszéves születésnapját ünnepelte a Kieselbach Galéria a téli árverésével, amelyen öt festmény leütése érte el, illetve haladta meg a 30 millió forintot. A legmagasabb leütési áron, 44 millió forintért Aba-Novák Vilmos Fürdőző nők című védett festménye cserélt gazdát, 40–75 milliós becsérték mellett. Schönberger Armand új életműrekordot ért el: az Együtt (Látogatás) című 1933-as datálású festménye 24 millión kezdett (30–50 milliós becsértékkel), és 40 milló forintnál koppant a kalapács. Schönberger eddigi csúcsára szintén a Kieselbach Galéria árverésén érkezett, 2008 májusában 34 millió forintot adott valaki az Ifjak című festményéért.
Most Boromisza Tibor legjobb korszakából származó téli nagybányai utcaképe, a Nagybányán hull a hó jutott el 34 millióig, 18 millió forintos kezdés után. Harmincmillió forintnál ért véget a licit Tihanyi Lajos budapesti látképéért (a becsérték teteje 70 millió volt), ugyanennyivel érte el sávja alját Bornemisza Géza 1919-es Piros csészés csendélete. Patkó Károly női aktja – háttérben Nagybánya látképével – magasan a becsértéke felett kelt el 29 millióért, Aba-Novák Vilmos cirkuszos képe viszont nem érte el a 30–55 milliós sávot 28 milliós leütési árával. Elkelt egy nagy értékű Vaszary-kép, az Olasz Riviéra (Rapallo) 18 milliós kezdés után a becsértéksávon belül levő 28 millióért, nem talált gazdára viszont tőle a Lány zöld selyemsállal.
A háború utáni modernek jól mentek, Bálint Endre Feszület (Krisztus) című képe 12–24 milliós becsérték mellett 17 millióért, Ország Lili 1967-es Lamentációja 12–18 milliós sávján belül, 15 millió forintért kelt el (mindkettő az egykori Vasilescu-gyűjteményből való), Kondor Béla 1962-es csendéletéért pedig 11 millió forintot adtak 8,5 milliós kikiáltás után. Gedő Ilka jellemző motívumát, a kék rózsát sárga háttérben mutató képe 6 millió forint lett, egymillióval haladva meg kikiáltási árát.
Meglepő, de nem akadt vevő Csernus Tibor Szobában című kései művére, Hantai Simon 12 millión indított kék-fehér pliage Etűdjére ellenben sokan licitáltak, végül 20 millió forintos leütési árával a becsértéksáv közepén állapodott meg. Itt is érezhető volt a Kádár Béla-művek iránti fokozottabb érdeklődés, amelyet az őszi árrekord alapozott meg, nemcsak a festményeinek, hanem grafikai munkáinak ára is jelentősen emelkedett.
A Nyugat-alapító Fenyő Miksa festőművész fia, Fenyő György életművéből csaknem nyolcvanévi lappangás után került a Kieselbach Galéria téli árverésére három festmény, közülük a Hölgy piros ruhában (Flóra) becsértéke fölött, 7,5 millióért kelt el.
A Nemzeti Galériában látható El Kazovszkij-kiállítás a piac figyelmét is ráirányította a művészre, ez másutt is érzékelhető volt: most a Mediterrán purgatórium VII. jóval becsérték fölött, 2,2 millión végzett. A Ludwig Múzeum e héten záruló nemzetközi pop art tárlatán pedig szerepel az annak idején az ipartervesekkel együtt kiállító Ludmil Siskov is. A dzsesszzenészként és sportolóként is sikert arató bolgár festő 1969-es műve a Leokiposz lányainak elrablása most 2,5 millió forintról indult, végül 9 millió forintos leütési árával magasan a becsérték fölött kelt el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.