Az összes bankkártyánkat kiválthatjuk a Curve alkalmazással, illetve kártyával, így nem kell az összes plasztikot magunknál tartanunk, mégis tudjuk használni őket – az applikációt a telefonunkra tölthetjük le, ezen keresztül igényelhető a plasztik. Ez persze nem az egyetlen szolgáltatása a Curve-nek, amely a kifizetéseinket – több más startup termékéhez hasonlóan – automatikusan kategóriákra osztja, és a hónap végén láthatjuk, hogy mennyit költöttünk például élelmiszerre, ruhára vagy szórakozásra.
Az igazán nagy dobása azonban az, hogy az adott tranzakciókat a fizetés időpontjától számított két héten belül egész egyszerűen átterhelhetjük egy másik kártyánkra. Máshol is elérhető a szolgáltatás, kedvező árfolyamon váltja át a devizás vásárlásokat, és eleve ezt az összeget vonja le az applikáció a mögé betett bankkártyánkról. A váltás havonta 500 fontig ingyenes, azonban a hét végén – más szolgáltatóhoz hasonlóan – 1 százalék körüli lehet a váltási díj.
Az applikációhoz ingyen kaphatunk Blue (kék) kártyát, amely egy érintéses és online fizetésre is alkalmas Mastercard kártya, és rendelkezik csippel és mágnescsíkkal is. Lényeges, hogy külföldi ATM-ből havi 200 fontig ingyenes a készpénzfelvétel, ilyenkor is az 500 fontos váltási limittel érdemes kalkulálni. Az ingyenes szolgáltatás részeként az első három hónapban egyes üzleteknél 1 százalékos visszatérítést kaphatunk, a nagy élelmiszerláncok (Aldi, Lidl, Tesco) mellett például a streamingszolgáltatóknál (Spotify, Netflix) való költéseink után, és számos olyan boltban, amely globális márka (Ikea, H&M, Zara), szállodákban és utazással kapcsolatos cégeknél (Booking.com, Shell, EasyJet). A három hónapos kedvezményt időbeni megkötés nélkül kiterjeszthetjük a Curve Blackre való előfizetéssel, ez havonta 9,99 font, ezzel együtt a külföldi készpénzfelvételi limitünk is duplájára, 400 fontra emelkedik. A Black-előfizetés elsősorban annak érheti meg, aki havonta 400 ezer forintnál többet költ a visszatérítést nyújtó boltokban.
A Curve használatával azt is elfogadjuk, hogy a cég vizsgálhassa a költéseinket, és az így nyert adatokat felhasználhassa. A cég az adatok alapján elsősorban egyedi limiteket állapít meg nekünk, így néhány hónap után nem kizárt, hogy a kezdetben meghatározott ATM-, napi és havi költési limiteinket megemeli, és elérhetik akár az 1,4 millió fontot is. A Curve kártyája ugyan debit, vagyis betéti típusú, mégsem használható több üzlettípusnál, például szerencsejátékra, direktmarketing-célokra, kriptovaluta vásárlására, befektetési szolgáltatóknál és prepaid szolgáltatásoknál.
A legtöbb startup kapcsán felmerül, hogy miből van a bevétele. A Curve esetében több forrásból is származhat a bevétel, a legfontosabb, hogy a cég kártyakibocsátóként a vásárlás után felszámolt jutalékból kap pénzt. Bár a mögöttes szerződéseket nem ismerjük, lehetséges, hogy a visszatérítés-programban részt vevő cégektől is kap vagy jutalékot, vagy fix összeget.
Még fiatal Magyarországon az alkalmazás
Bő négy éve, 2015 decemberében alapították a Curve startupot, amely akkor kétmillió dollárnyi forráshoz jutott. A cég 2016 februárjában jött ki az alkalmazás béta verziójával, míg az 1.0-s verzióval 2018 januárjában. Elsőként Írországban használhatták az alkalmazást, illetve a kártyákat, az Egyesült Királyságban – ahol
a szolgáltatásra előzetesen ötvenezren iratkoztak fel – néhány héttel később. Magyarországon 2019 májusa óta igényelhetünk Curve kártyát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.