A Visa társa lesz a Vipps
GY. B. | A Visa és Norvégia vezető digitális pénztárcája, a Vipps stratégiai partnerséget jelentett be az európai mobilfizetések felgyorsítására. Ezáltal a Visa ügyfelei és partnerei mostantól élvezhetik a Vipps-platform előnyeit: létrehozhatják saját digitális pénztárcájukat, valamint új fizetési módokat kínálhatnak az ügyfeleknek pénzük küldésére, fogadására és kezelésére.
A partnerség mellett szól, hogy a koronavírus-járvány világszerte felgyorsította a biztonságos digitális kereskedelmi megoldások iránti igény növekedését, ezért minden eddiginél több fogyasztó és vállalkozás preferálja a digitális fizetést mindennapos vásárláskor. Európában a Visával történő fizetések több mint 75 százaléka már érintéses, miközben júniusban az európai e-kereskedelmi tranzakciók az előző évhez képest több mint 25 százalékkal nőttek a vizsgált húsz európai országban.
A Vippsszel kialakított együttműködés lehetővé teszi a banki partnereknek, hogy könnyen használható digitális fizetési termékeket és pénztárcákat fejlesszenek ki, megfelelve az érintéses, online és mobilfizetések iránti növekvő igényeknek – mondta Antony Cahill, a Visa európai régiókért felelős ügyvezető igazgatója. Rune Garborg, a Vipps vezérigazgatója ehhez annyit fűzött hozzá, hogy a Visával együtt olyan szolgáltatásokat fognak létrehozni, amelyek világszínvonalú egyszerűsítések révén keltik majd fel az emberek érdeklődését. A Vipps közlése szerint a 2015-ös indulása óta, mintegy 3,7 millió felhasználót meggyőzve, 85 százalékos piaci penetrációt ért el Norvégiában.
A Visával történő fizetések
75
százaléka már érintéses


