Hazánk finanszírozási helyzete stabil és biztonságos, a kormány elkötelezett a szigorú költségvetési gazdálkodás, a költségvetési hiány és az államadósság csökkentése mellett. Ezt a szemléletet tükrözi, a 2025-ös békeköltségvetés is, melynek értelmében a kormány 3,7 százalékos GDP-arányos hiánycéllal számolva jövőre tovább csökkenti a költségvetési hiányt – írta Moody’s döntésére reagálva a Nemzetgazdasági Minisztérium, miután a hitelminősítő intézet váratlanul az eddigi stabilról negatívra rontotta a szuverén magyar adósosztályzatot. Úgy látják, hogy a három legjelentősebb hitelminősítő jelentései egyaránt nagyfokú bizalmat tükröznek hazánk iránt, köszönhetően annak, hogy a magyar gazdaság stabil és válságálló.
Kiemelik, hogy a békeköltségvetés a tartós konjunktúra alapjainak lefektetésével hozzájárul ahhoz, hogy a magyar gazdaság visszatérjen a fenntartható, magas ütemű növekedési pályára.
A szaktárca szerint Magyarország megítélése a nemzetközi pénzpiacokon kedvező, a magyar állampapírok népszerűsége töretlen.
Az erős befektetői és piaci bizalmat a sikeres kötvényaukciók és a külföldi működőtőke-befektetések (FDI) folyamatos beáramlása is alátámasztja. A közeljövőben folyamatosan bekapcsolódnak a nemzetgazdaság teljesítményébe az olyan jelentős kínai gigaberuházások, mint a CATL és a Semcorp high-tech akkumulátorgyárai vagy a BYD, amely Európában elsőként hazánkban kezdi meg elektromos autóinak gyártását – írja a szaktárca.
Továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s, ugyanakkor a bizonytalan nemzetközi környezet és a brüsszeli politikai viták miatt stabilról negatívra változtatta az adósbesoroláshoz tartozó kilátást – írta a közleményében a Pénzügyminisztérium, kiemelve, hogy szomszédban dúló háború és az európai gazdaság gyengélkedése ellenére Magyarországot mindhárom nagy hitelminősítő befektetésre ajánlja, és két osztályzattal magasabb besorolást tartanak érvényben, mint egy évtizeddel ezelőtt.
Emlékeztetnek rá, hogy Magyarország a korábbi kormányzás gazdasági kudarca miatt befektetésre nem ajánlott, bóvli kategóriába került több hitelminősítőnél is, majd a nemzeti kormány sikeres gazdaságpolitikájának eredményeként 2016/2017-től kezdődően több felminősítés is történt.
Az elmúlt évtized munkájának köszönhető, hogy az orosz–ukrán háború kitörése óta lefolytatott több mint húsz hitelminősítői vizsgálat után minden alkalommal minden hitelminősítő a befektetésre ajánlott kategóriában tartotta Magyarországot
– olvasható a Pénzügyminisztérium közleményében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.