A gyárban a termelés nem állt le, viszont november végéig összesen 114 dolgozót bocsátanak el. Szeptemberben az üzemben 600 főt alkalmaztak főmunkaidőben. A felszámolócég készíti a ruhagyár reorganizációs programját, likviditásmenedzselési tervét, aminek keretében további létszámleépítés várható.
A felszámoló szeretné, ha a hitelezőkből megalakuló választmány decemberben a működtetés, illetve az átfogó reorganizációs program mellett foglalna állást. A piacokkal rendelkező, működő konfekcióipari üzemeket ugyanis több pénzért és nagyobb eséllyel lehet értékesíteni. A jelenleg hatályos csődtörvény szerint a hitelezők választmánya el is utasíthatja a termelés folytatásának tervét, a reorganizációs programot. Ebben az esetben a felszámoló nem lát más megoldást, mint a gyár leállítását és az összes dolgozó elbocsátását. A felszámoló ebben az esetben csak a gépek, készletek és ingatlanok külön-külön történő értékesítéséből tudja rendezni a részvénytársaság tartozásait. Az eszközökből várható bevételből a tartozások kisebb hányadát lehetne rendezni. A ruhagyár legnagyobb hitelezői egyébként a Postabank Rt., az APEH, valamint a szegedi közművek.
Deák Rókus szerint a felszámolás elindítása lélegzethez juttatta a társaságot, a működés pénzügyi és piaci feltételeit sikerült megteremteni, s már a 2001. évi szerződéskötésekről is tárgyalásokat folytatnak.
A felszámolási helyzet kialakulásának egyik fő oka, hogy a kilencvenes években mrp keretében magánosított szegedi konfekcióipari cégnek nem sikerült tőkét bevonni. Az alultőkésítettség miatt évek óta kevés pénzt tudott fejlesztésre és modernizációra fordítani. A gyár kapacitása túl nagy volt, amit a legkülönbözőbb bérmunka-megrendelésekkel próbált lekötni. A társaság éves árbevétele 1,3--1,4 milliárd forint közötti összeg volt, s ennek több mint 70 százalékát a bérmunka-megrendelések adták. A piaci érzékenységét a saját anyagból készített és saját tervezésű termékek arányának növelésével lehetett volna mérsékelni, de pénzhiány miatt ebben érdemi eredményt nem tudott elérni.
Felszámolás alatt is termel a Szegedi Ruhagyár Rt. A Szegedi Ruhagyár Rt. felszámolója, a Marosholding Kft. decemberre hívja össze a hitelezőket, addigra várhatóan befejeződik a követelések visszaigazolása, a vitatott tételek tisztázása -- mondta el a Világgazdaságnak Deák Rókus felszámolóbiztos. Rákóczi Gabriella-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.