BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szabadulnának a szezonális strandoktól

A tervezett 180 millió forintos fővárosi támogatással nullszaldós évet zár majd a budapesti fürdőigazgatóság. A fővárosi önkormányzat 2002-ig összesen 5 milliárd forintot biztosít a fürdők felújítására, s a cég európai uniós, illetve a Széchenyi-tervhez kapcsolódó fejlesztési forrásokra is számít.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Részvénytársaság az idei fővárosi költségvetésben tervezett 180 millió forintos működési támogatással nullszaldós lesz 2000-ben -- mondta a tegnapi sajtóbeszélgetésen Horváth Gábor, a cég vezérigazgatója. Az idei év első kilenc hónapjában 3,3 millió látogatója volt a budapesti fürdőknek, s 1,9 milliárd forint árbevételt értek el. Tavaly ugyanebben az időszakban 2,8 millió látogatót számoltak és 1,5 milliárdos volt az árbevétel, a növekedés tehát eléri a 38 százalékot. Ehhez természetesen hozzájárul az idei, rendkívül kedvező időjárás is.

A részvénytársaság jelenleg 16 intézményt üzemeltet. Ezekben összesen 96 medence -- 52 gyógymedence -- található, s 104 kút tartozik a céghez. Az öt szezonális, szabadtéri strand mindegyike veszteséges, és a rövid nyári szezon miatt átalakítás nélkül nem is tehető nyereségessé -- mutatott rá a vezérigazgató. Ezt a veszteséget a cég hosszú távon nem viselheti, ezért különböző megoldásokon gondolkodnak. A Római strandfürdő mellé például szálloda épülne, a zuglói Pascál strandfürdő megvásárlása iránt pedig érdeklődik egy külföldi befektető.

A 11 fedett -- vagy részben fedett -- gyógyfürdő, uszoda és strand rekonstrukciójára 1999--2002 között 5 milliárd forintot biztosít az rt. egyszemélyes tulajdonosa, a fővárosi önkormányzat. Ebből újították fel a Széchenyi és a Lukács fürdőt, ebből kezdődött meg a Római fürdő korszerűsítése, a következő két évben pedig a Palatinus strandfürdő kerül sorra. A fővárosi forrásokból elsősorban a medencéket, illetve az épületeket újítják fel, a korszerűtlen csatornák, fűtési rendszerek, géptermek és a kevéssé esztétikus öltözők, bútorok cseréjére nincs pénz. Emellett a szakemberek tudják azt is, hogy ma már a látogatók megnyeréséhez kevés néhány medence, vízi játékokra, élményfürdőkre, szabadidős szolgáltatásokra van szükség. Külföldi befektetők, európai uniós források és a Széchenyi-tervhez kapcsolódó pályázati pénzek bevonásával -- mintegy 3,5 milliárd forintos beruházással -- a Dagály fürdő mellé terveznek egy nálunk ma még egyedülálló komplexumot. Az 5000 négyzetméteres, fedett területen szaunafalu, vízi játékok és sportlétesítmények várnák a látogatókat.

Nullszaldóval zárhat a fővárosi fürdőigazgatóság A tervezett 180 millió forintos fővárosi támogatással nullszaldós évet zár majd a budapesti fürdőigazgatóság. A fővárosi önkormányzat 2002-ig összesen 5 milliárd forintot biztosít a fürdők felújítására, s a cég európai uniós, illetve a Széchenyi-tervhez kapcsolódó fejlesztési forrásokra is számít. Munkatársunktól-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.