Az NTV új igazgatótanácsa a testület elnökének Alfred Kohot, a Gazprom-Media sajtócég vezérigazgatóját választotta, míg az NTV új vezérigazgatója az amerikai--izraeli--orosz Borisz Jordan lett, aki a Szvjazinveszt orosz távközlési cég privatizációja kapcsán elég ismert nemzetközi üzleti körökben.
Jordan keddi moszkvai sajtóértekezletén azt hangoztatta, hogy az NTV csak tavaly 28 millió dollár veszteséget termelt, az aktívumok és a kötelezettségek aránya olyan, hogy az Egyesült Államokban egy hét alatt lefolytatták volna a csődeljárást a tv-társaság ellen.
Az NTV birtoklásáért egyébként változatlanul ádáz küzdelem folyik, több bírósági kereset is folyamatban van mindkét fél részéről, kölcsönösen megkérdőjelezve az eljárások, a részvényesi közgyűlés és a döntések jogosságát. Hétfőn Jevgenyij Kiszeljovot az NTV újságírói a szerkesztőség főszerkesztőjévé választották -- erre lehetőséget ad az orosz sajtótörvény, de kötelező bejegyzést ír elő, s Kiszeljov "átmentését" a Gazprom támadta meg a bíróság előtt.
Vlagyimir Guszinszkijt -- aki jelenleg Spanyolországban várja a kiadatási ügyében való döntést -- csalással vádolják Oroszországban. Az NTV tv-csatorna ügye ehhez kapcsolódik, csak itt konkrét hitelek visszafizetésének elmulasztásáról van szó. A Guszinszkij-féle NTV ugyanis komoly szolgálatokat tett 1996-ban Borisz Jelcin elnöknek újjáválasztásához, s ennek nyomán jelentős kedvezményekhez jutott, továbbá több száz millió dolláros hitelekhez az állami irányítás alatt lévő Gazpromtól.
A Kreml és Guszinszkij viszonya azonban több mint egy éve megromlott, az orosz--izraeli sajtómágnás nem Vlagyimir Putyin oldalára állt, ezért az NTV hitelezői a kölcsönök behajtását követelték azok lejártakor. A sajtószabadság témaköre így most egyfajta koktélt képez a gazdasági kötelezettségek problémájával, s az érintett felek kedvük és hovatartozásuk szerint szemelgetnek a különben jó színvonalon sugárzó -- sajnos, az utóbbi hónapokban egyre többet a saját bajaival foglalkozó -- NTV problémakosarából.