A Magyar Posta azért vásárolta meg dolgozóinak nyugdíjalapjából a főváros egyik legszebb épületét, hogy a vállalat szakmai és kulturális egyesületei méltó otthonhoz jussanak, és hogy irodalmi-művészeti programot kínáljon a vállalat tiszti karának, illetve a nagyközönségnek. A Benczúr Ház ma többszörös feladatot lát el.
Mint művelődési központ, főként zenei rendezvényeiről, tehetségkutató versenyeiről, fesztiváljairól ismert, a dzsessz egyik fellegvára, rendkívül népszerű nyári szabadtéri koncertsorozata, a Benczúr-kerti esték, a sok fiatal által látogatott Benczúr-klub pedig alternatív zenekarok kedvelt otthona. Az alapítványt egymillió forintos törzstőkével a feldarabolt régi Magyar Posta három nagy utódja, a Magyar Posta (47,5 százalék), a Matáv (47,5 százalék) és az Antenna Hungária (5 százalék) hozta létre 1990-ben.
A palotát felújították, visszakapta fényét és eleganciáját. Az egymillió forintos törzstőkéből nem lehetett gazdálkodni, így a ház a három nagyvállalat évente megítélt támogatásaiból élt. Ám a külföldi kézbe került Matáv 2003-ban, majd az Antenna Hungária 2004-ben megvonta támogatását az intézménytől. A ház éves költségvetése 250 millió forint, ehhez a Posta tavaly hetvenmillióval járult hozzá. A vállalat idáig kitartott, de most a végső kicsengetésre készül: még 2007 szeptemberében bejelentette, hogy augusztus 1-jétől nem ad pénzt, és a házat július 31-ig ki kell üríteni.
Szász Katalin, a Magyar Posta kommunikációs igazgatója, az alapítvány kurátora a lapnak úgy nyilatkozott, 2004 óta a Magyar Posta közel 400 millió forint támogatást nyújtott az alapítványnak. Az elmúlt közel húsz évben azonban megváltoztak az alapítóknál dolgozók művelődési igényei, ezért ritkán látogatják a Benczúr Házat.
A nem Budapesten dolgozó több mint harmincezer postásnak erre lehetősége sincs. Az ott működő zeneiskolába sem alapfokra, sem szakközépiskolába nem járnak postásgyerekek.
Mindezen indokok alapján döntött az alapítók közül utolsóként a Magyar Posta arról, hogy más formában nyújt támogatást dolgozóinak művelődési, oktatási igényeik kielégítéséhez.
Szász Katalin az épület eladásáról szóló híreket nem erősítette meg, de nem is cáfolta. Kiszivárgott hírek szerint a tulajdonosok másfél milliárd forinttal is megelégednének, csak vegye meg valaki a palotát.
A Benczúr Ház lakói és kedvelői elkeseredettek. A művészek nyílt levelükben azt szeretnék leginkább megtudni, hogy "van-e ennek az országnak a pénzügyi elitjében - például a száz leggazdagabb magyar között - legalább egy ember, aki - hasonlóan az igazi reformkor nagyjaihoz - anyagi támogatásával megmentené ezt az intézményt a magyar kultúrának, legalább addig, amíg lesz végre a kultúrának nagyobb jelentőséget biztosító társadalmi környezet".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.