BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A FÁK régióban is forgalmazhatja egyik gyógyszerét a Richter

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

GYÓGYSZERIPAR A Richter Gedeon Nyrt. a HRA Pharmával kötött megállapodás értelmében egyik kulcsfontosságú piacára, a FÁK régióra, valamint a jelentős növekedési potenciállal rendelkező kínai piacra is megkapta az Esmya nevű készítmény kizárólagos forgalmazási jogát – közölte a társaság.

A Richter 2010. október 7-én jelentette be a PregLem, egy magánkézben levő, svájci székhelyű, jóindulatú nőgyógyászati elváltozások kezelésére szakosodott gyógyszeripari vállalat felvásárlását. A megvásárolt termékportfólió vezető terméke a HRA Pharmától licencbe vett új kémiai vegyület, az ulipristal acetate hatóanyagot tartalmazó, méhmióma kezelésére kifejlesztett Esmya. Az akvizíció révén a Richter megszerezte az Esmya forgalmazási és értékesítési jogait az EU-ban és Észak-Amerikában. Ugyancsak tavaly a Watson Pharmaceuticals, Inc. megkapta a licencjogokat az Esmya kizárólagos fejlesztésére és értékesítésére az Egyesült Államokban és Kanadában.

Az Equilor szerint a bejelentés pozitív, ám a pénzügyi részleteket ezúttal sem tette közzé a Richter. Érdemi eredmény-hozzájárulással az Esmya kapcsán azonban csak 2012 végén vagy 2013 elején számolhatunk, ám ez is csak a legelső potenciális időpont – emlékeztetnek. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.