Összesen legfeljebb 9,3241 milliárd forint keretösszegben kerülhet sor a lágymányosi Tüskecsarnok befejezésére és a mellette építendő új uszodakomplexum beruházására 2013 és 2015 között – áll a tegnap megjelent Magyar Közlönyben. A kormányfő által aláírt rendelet szerint elkészül egy 4 ezer fő befogadására alkalmas multifunkcionális csarnok. A csarnokban így nemzetközi sportversenyek mellett kulturális eseményeknek is helyet adhatnak majd a 71 méter hosszú és 42 méter széles építményben. A Tüskecsarnokot 1993-ban kezdték el építeni, a beruházást 1996-ban állították le, korábban még azt tervezték, hogy 2014 első negyedévére el is készülhet..
Ehhez kapcsolódik még hat edzőterem, kiszolgáló helyiségekkel és egy diagnosztikai laborral is. A beruházást a Nemzeti Sportközpontok felügyeli.
A tervezett 50 méteres medence, 25 méteres állítható medencefenékkel rendelkező bemelegítő- és tanmedencével is fog rendelkezni. Az 1000 fős lelátóval ellátott uszodakomplexum összekötik a Tüskecsarnokkal. ez az uszoda nem lesz alkalmas, hogy a 2021-es vizes világbajnokság egyik helyszíne lehessen. Korábban csak az uszoda építésének költségét Vígh László kormánybiztos 2,2 milliárd forintra becsülte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.