BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fémiparosok gazdasági konferenciája a Felvidéken

A jelenleg már dorogi székhelyű Országos Fémipari Ipartestület (OFI) 20. századi történetének nyitányát jelentette, amikor húsz évvel ezelőtt, a fémipari családi, kis- és középvállalkozások érdekképviseleteinek eszmei jogutódjaként újjáalakult. A cél egyértelmű volt, a globalizálódott gazdaságban segítséget kínáltak a fémipari vállalkozóknak. Az elmúlt két évtized során az OFI a hasonló feladattal működő szervezetekkel, vállalkozókkal, illetve a velük kapcsolatban lévő kereskedőkkel, gazdaságsegítő csoportokkal kialakította hazai és nemzetközi kapcsolatait.

Az ipartestület ebben az esztendőben már kikerülhetetlenül szembekerült azzal a gonddal, hogy hiába van viszonylag sok jól felszerelt hazai fémipari üzem, nem működik megfelelően az a rendszer, amelybe az eddigieknél több iparos tudna bekapcsolódni. Hiányoznak azok a magyar termékek és az azokat gyártó – magyar partnerekkel együttműködő – vállalatok, amelyek már közvetlen szereplői lehetnének az iparági piacoknak. Az OFI tervei között szerepel, hogy a fémiparos szakmáknak kaput nyit a lehetőségekre. A fémiparosok körébe beletartoznak a szerkezeti lakatosok, a géplakatosok, a szerszámkészítők, a fémforgácsolók, a mezőgazdasági gépszerelők, a kovácsok, az öntők, a hegesztők, a galvanizálók és a hőkezelők is.

A határokon átnyúló kapcsolatok erősítésére, piacnyitásra kiváló alkalom lesz az Országos Fémipari Ipartestület október 10–13. közötti szlovákiai gazdasági konferenciája a Duna túlsó partján, a felvidéki Párkányban.

Az időpont nem véletlenül esik erre a hétvégére, ekkor rendezik meg a 467 éve messze földön híres Simon-Juda napi vásárt. A programban szerepel esztergomi fémipari üzemek megtekintése, üzletember-találkozó, szakmai előadások sora.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.