Ipartestület A tavalyi esztendőnek igazán reményteljes lendülettel vágtak neki a legkisebb Heves megyei vállalkozások, főleg akkor, amikor a kormány pénzügyi kerete révén a vállalkozásfejlesztési alapítványon át vissza nem térítendő támogatáshoz juthattak. Az Eger és Vidéke Ipartestület sok tagvállalkozása rástartolt erre a lehetőségre, igaz viszont, a keret sajnos a tavasz elejére elfogyott.
Cseh István, az ipartestület elnöke elmondta, tavaly a mikrocéggel lélegzethez jutottak. A 16 százalékos személyi jövedelemadó-kulcsnak köszönhetően az adózók a náluk maradt pénz egy részét a szolgáltatószektorban költötték el, bővült a megrendelésállomány. Reménykedéssel nézik, hogyan alakul idén a gazdaság.
– Ám el kell mondani, hogy az idős iparosok, amikor elérik a nyugdíjkorhatárt, leteszik a szerszámot. Valamikor természetes volt, hogy 70–80 éves iparosok szolgáltatnak, ma ez már ritka kivétel. Bízunk abban, hogy 2014-ben rá tudunk ülni a gazdasági hullámra, előtérbe kerül a kisipar, amely valaha meghatározó volt – fejtette ki Cseh István.
Hozzátette az elnök, hogy a kevésbé tőkeerős, piacukat elveszített kisvállalkozások éltek a szüneteltetés lehetőségével. A minimálbér emelése miatt nem volt különösebb felháborodás a tagok körében, sőt jó hatása volt, ahogyan a gyerekek után járó adókedvezménynek is. Bízik abban, hogy több mikrocég kihasználja a munkahelyteremtő beruházásokra kiírt pályázatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.