Elmaradt a nagy átrendeződés, a lista élbolya sem húzott el a többiektől, sőt, az élmezőnyben szolidan, de azért világosan kimutathatóan a vagyoncsökkenés volt inkább a jellemző az idén, semmint a vagyongyarapodás. Az átutazók csapata, akik egy-egy évre felbukkannak a 3 milliárd fölöttiek társaságában, majd kiiratkoznak onnan, szokás szerint négy-öt fős. Közülük vannak, akik esélyesek arra, hogy jövőre ismét itt legyenek, hiszen továbbra is jól üzletelnek, csak éppen az idén mások egy kicsit még jobban tették náluk. Így lehete összefoglalni a Top 150 Csúcsvagyon kiadvány számait.
A legnagyobb összegű vagyonváltozások az élmezőny tagjaihoz köthetőek, de náluk minden esetben hozzá kell tenni azt is, hogy a veszteség összege hiába akkora, mint a lista hátsó részén szereplők teljes vagyona, a sajátjukhoz képest a csökkenés nem kiugróan nagy, mint például a lista második helyén maradó Demján Sándor esetében is. Ugyanez jellemző ez a legnagyobb vagyongyarapodásoknál is, mint például a Videoton két résztulajdonosánál, Sinkó Ottónál és Lakatos Péternél. A Top 20-ba az elmúlt évek látványos vagyongyarapodása nyomán bekerült szereplők stabilizálták a helyüket, és többnyire a legnagyobb növekedők között vannak, mint például az MFP-csoport fő tulajdonosa, Felcsuti Péter, vagy a Jászságban meggazdagodott és sokrétű cégcsoportot kiépítő Kasza Lajos.
Az Opten adataira és számításaira alapozva hatodik éve megjelenő listában az idén 18 új szereplő van, akik összesen 140,7 milliárdos, azaz fejenként 7,8 milliárd forint vagyonnal iratkoztak fel a listára. Most a korábbiaknál jóval többen, összesen kilencen azonnal az első 100-ban szerepelnek, vagyis vagyonuk meghaladja a 6,5 milliárd forintot. Az új, ám többségükben egyáltalán nem ismeretlen, de a listára csak most felkapaszkodott szereplők a legkülönfélébb ágazatokban tevékenykednek.
Akad, aki 7-8 milliárd forintos vagyonnal szerepelt az előző évi toplistánkon – most viszont hiába keresik a nevét. A névsorból eltűnt vagyonosok nem szegényedtek el teljesen, még mindig nagyobb céges és magánvagyont tudhatnak magukénak, mint a rekord lottófőnyeremények birtokosai, csupn beeleőzték őket a mögöttük állók.
Ritka a milliárdos magyar üzletasszony
A magyar csúcsvagyonok birtokosai között továbbra is kevés a nő, számuk a listán gyakorlatilag változatlan, valójában viszont minden korábbinál kevesebb önálló üzletasszony van a legsikeresebb magyar vállalkozók között. a listán szereplő nők többsége feleség, szülő, tesvér, örökös, azaz nem önálló üzleti tevékenysége révén vált milliárdossá, ugyanakkor közülök többen már aktívan résztvesznek az üzletben. Önálló üzletasszonyként csak a 20 milliárdos vagyonú Kósa Erika és a 4,3 milliárdos becsült vagyonnal rendelkező Perger Gitta 4,3 tudott felkerülni
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.