BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

ChatGPT Agent: mesterséges intelligencia asszisztenst mutatott be az OpenAI

Az OpenAI által fejlesztett mesterséges intelligencia asszisztens (ChatGPT Agent) önállóan végez kutatásokat, adatfeldolgozást és komplex feladatokat a felhasználók kérésére. Az MI-ügynök elvileg mindig engedélyt kér a jelentős következményekkel járó műveletek végrehajtása előtt.

Az OpenAI július közepén elindította a ChatGPT Agent nevű fejlesztését, ami egy új, általános célú mesterséges intelligencia asszisztens. Az MI-ügynök képes önállóan, több lépésből álló feladatokat elvégezni a saját virtuális számítógépén keresztül.

Popular And Trending Apps Photo Illustrations ChatGPT Agent: mesterséges intelligencia asszisztenst mutatott be az OpenAI
Fotó: NurPhoto via AFP

Tud kapcsolódni a felhasználók Google- vagy Microsoft-fiókjához, az adatok alapján dokumentumokat hozhat létre, elintézheti az online vásárlást, találkozókat szervezhet, űrlapokat tölthet ki és e-maileket foglalhat össze. A funkció adatvédelmi aggályokat is felvetett, bár az OpenAI fogadkozik, hogy nem használják fel a személyes információkat.

A feladatok elvégzése a komplexitástól függően általában 5-30 percet vesz igénybe, és a felhasználók beütemezhetik az ismétlődő feladatokat. Az MI-ügynök elvileg mindig engedélyt kér a jelentős következményekkel járó műveletek végrehajtása előtt, így azok bármikor megszakíthatóak. Kezdetben a ChatGPT Pro, Plus és Team előfizetőknek érhető el.

A vállalati és oktatási fogyasztóknak a következő hetekben válik hozzáférhetővé, ingyenesen azonban nem használható. Az Agent az OpenAI eddigi legmerészebb próbálkozása arra, hogy a ChatGPT-t egy passzív csevegőbotból egy ügynöki MI termékké alakítsa, amely képes proaktívan elvégezni a felhasználók által kért komplex feladatokat.

Lassan három éve robbant be a ChatGPT

Sam Altman Elon Muskkal és Greg Brockmannel 2015 decemberében alapította az OpenAI-t nonprofit kutatólaboratóriumként. A startup egy mesterséges intelligencia kidolgozását tervezte, amely nem függ vállalati prioritásoktól, és az egész emberiség javát szolgálja. Musk még 2018-ban távozott, de 2020. szeptemberig továbbra is hozzájárult a cég működéséhez.

A befektetők érdekében a nonprofit startup mellett egy nyereségorientált leányvállalat is született, amely korlátozta a kifizethető profitot. A céget elméletileg még mindig a nonprofit szervezet vezeti. Az OpenAI 2021-ben érte el az első áttörést, és bemutatta a DALL-E nevű, mesterséges intelligencián alapuló képgeneráló eszközét, amely nagy visszhangot keltett.

A startup ezután 2022 novemberében mindenkinek elérhetővé tette a ChatGPT-t, ami alig pár hét alatt több millió felhasználóhoz jutott el. Az MI villámgyorsan meghódította az internetet, ami felkeltette a riválisok érdeklődését is és jó néhány cég dobta piacra a saját megoldását, valamint a vállalatok azzal igyekeznek a hírekbe kerülni, vagy növelni az eladásokat, hogy termékeikbe MI-t építenek be. 

Így tett a Microsoft mellett Elon Musk, de van már orosz és kínai csetbot is. Érdemes megemlíteni, hogy Musk azóta összerúgta a port Altmannal és Brockmannel, akik ellen pert indított. 

Jaj az influenszereknek: az ő munkájukat is elveszi a mesterséges intelligencia

Az influenszereket már most is sokan hamisnak és felszínesnek tartják, s míg más ágazatokban az MI betörése nagy közfelháborodást és aggodalmat okozott még azok között is, akik nem érintettek a bevezetésükben, a marketing területén ez teljesen elmaradt. Az Instagramon nemrég több ezer influenszer indított kampányt, amelyben azt követelték az ilyen profiloktól, hogy tegyék nyilvánossá: ők nem igazi emberek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.