BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Története legjobb első negyedévét zárta a Delta Air Lines

Története legjobb első negyedévét zárta pénzügyileg az amerikai Delta Air Lines - közölte a légitársaság szerdán a honlapján.

A működésből származó árbevétel 5 százalékkal 8,9-ről 9,3 milliárd dollárra javult, míg a kiadások 4 százalékos csökkenéssel 7,9 milliárd dollárt tettek ki, a nettó eredmény 746 millió dollár lett, szemben a 2014 első negyedévi 213 millió dollárral.

A légitársaság közlése szerint a rekorderedményben az erős dollár és az alacsony kerozinárak játszották a legfőbb szerepet.

Az atlantai székhelyű, 90 éves légitársaság hat kontinens 58 országának 321 célállomására közlekedtet járatokat, munkavállalói száma meghaladja a 80 ezret, flottája 789 repülőgépből áll, ezekkel napi 5400 járatot üzemeltet. A Delta szállította 2013-ban a legtöbb (120 millió) utast a légitársaságok közül.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.