Átadták a Wizz Air karbantartó hangárját a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Az új létesítmény egymilliárd forintos beruházás eredménye. „Az új karbantartó hangár új munkahelyeket teremt a magasan képzett repülési szakemberek számára, s a pilótaképzéssel és a kadétprogrammal karöltve segít majd megtartani a tehetségeket a magyar légiipar számára” – mondta Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója tegnapi sajtótájékoztatón. A létesítmény a jelenleg használt Airbus–A320-as mellett a novemberben a flottába érkező A321-eseket is ki tudja szolgálni, és hetven embernek ad munkát. Ez a beruházás is azt mutatja, hogy a légitársaság elkötelezett Magyarország és a Budapest Airport iránt – tette hozzá Váradi.
A Wizz Air és a repteret működtető Budapest Airport (BA) Zrt. még 2014 júniusában 15 évre szóló lízingmegállapodást írt alá az új üzemeltetési karbantartó hangárról. A kétezer négyzetméteres hangár és a kétszáz négyzetméteres kiszolgálólétesítmény egy repülőgép befogadására alkalmas, beleértve az Airbus–A321-es modellt is, amelyből az első gépek ez év novemberében érkeznek majd a légitársaság budapesti flottájába. A napi működéssel együtt járó karbantartási és apróbb javítási feladatokat az új hangárban végzik majd.
A légitársaság tovább bővíti magyarországi működését, és egy tizedik repülőgépet fog a budapesti bázison állomásoztatni – jelentette be Váradi. Az új repülőgépet 2016 márciusában szállítják majd le, a gép az új Budapest–Baden-Baden és Budapest–Nizza útvonalakon teljesít szolgálatot. Ezek üzemeltetését március közepén kezdi meg a légitársaság heti két-két járattal.
A Wizz Air növeli a járatsűrűséget meglévő útvonalain Budapestről Göteborgba a csúcsszezonban, és heti három járatra növeli a járatsűrűséget a Budapest–Málta útvonalon a csúcsidőszakon kívül. Ezzel a bővítéssel a Wizz Air összesen 44 útvonalat kínál 21 országba Budapestről. A Wizz Air 2004-es piacra lépése óta majdnem 15 millió utast szállított Magyarországról elérhető útvonalhálózatán.
Magyarország érdeke, hogy növelje versenyképességét a légiközlekedési piacon, és ebben mérföldkőnek számít az új hangár átadása – mondta Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter.
A budapesti repülőtér életében valószínűleg ez lesz az első olyan esztendő, amikor az utasforgalom átlépi a tízmilliót, és két éven belül 12 millióra emelkedhet az újabb, köztük hosszú távú járatoknak köszönhetően. Ehhez további beruházások kellenek, amelyek előkészítését már megkezdték – mondta Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója.
Húsz százalékkal nőtt a légitársaság utasszáma
A Wizz Air húsz százalékkal több, 4,9 millió utast szállított az idei pénzügyi évének első negyedévében (április és június között), mint egy évvel korábban. Az utasszám gyarapodásával párhuzamosan a bevételek is nőttek, mégpedig 12,7 százalékkal, aminek eredményeként a légitársaság 332,5 millió euróra tett szert. A Wizz Air 63 Airbus–A320 típusú repülőgépből álló flottát üzemeltet, több mint 380 útvonalat kínál 22 bázisról 112 desztinációra, 38 országban. A Wizz Airnél megközelítőleg 2300 szakember dolgozik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.