„A Mol példája azt mutatja, hogy egy multi is meg tudja teremteni nemzetközi székhelyét Magyarországon” – mondta Fasimon Sándor, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója a Világgazdaság konferenciáján. Előadását azzal indította, hogy 15 éve kezdett a Molnál, amely akkoriban még alapvetően hazai vállalatnak számított, töltőállomásuk is szinte csak Magyarországon volt. Mára már 40 országban működik a cég, a budapesti nemzetközi központban 200 külföldi munkatárs dolgozik, akik több mint 20 országból jöttek. „Ez azt jelenti, hogy igenis vonzóak tudunk lenni a külföldi szakemberek számára” – mondta Fasimon Sándor.
A Molnak a magyar gazdaságban betöltött szerepével kapcsolatban kiemelte: a hazai gazdaság motorja a cég, a vállalatnak a GDP-hez való hozzájárulása 1,4 százalékos. A magyarországi beruházásaik értéke évi 100 milliárd forintra tehető. Hazai kutatási-termelési projektekre évente közel 30 milliárd forintot fordítanak. A Dunai Finomítóban például több tíz milliárd forintnyi fejlesztés történik évente. Emlékeztetett arra, hogy 35 milliárd forintos beruházás révén a minap adták át Tiszaújvárosban a Mol butadiénkinyerő üzemét. Műgumigyár is épül Tiszaújvárosban, ennek alapkövét is a héten helyezték el. Utóbbi beruházás nagyságrendileg 70 milliárd forintba kerül majd. Kiemelte: kiszámítható gazdasági környezet kell a beruházásokhoz, hiszen azok 8-10 év alatt térülnek meg. „Reméljük, hogy a bankadón kívül az energetikai szektort sújtó különadók is csökkennek majd, ez segíthet abban, hogy a Mol-csoporton belül Magyarországra allokált összegek is hazánkba kerüljenek, ne külföldre” – tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.