A Siemens ipari tevékenységből származó nyeresége 8,8 százalékkal, 2,5 milliárd euróra nőtt a szeptemberrel zárult negyedévben, 200 millióval meghaladva a Bloomberg elemzőinek konszenzusát. Eközben a vállalatóriás forgalma 15 százalékkal, 23,7 milliárd euróra bővült. Müncheni székhelyükön bejelentették azt is, hogy a nyáron zárult kétéves, 4 milliárd eurós részvény-visszavásárlási programjukat egy újabb 3 milliárdos tétellel megtoldják 2018-ig. Az előző program révén 4,9 százalékos paketthez jutottak. A részvényesek amiatt is örülhetnek, hogy a Siemens a tavalyi 3,30 euró helyett 3,50 eurós osztalékot fog kifizetni.
Az október 1-jével megkezdett új üzleti év legfontosabb célját Joe Kaeser vezérigazgató úgy fogalmazta meg, hogy gyorsabban kell haladniuk, mint közvetlen riválisaiknak, a General Electricnek, az ABB-nek és a Schneider Electricnek. A 2016-os üzleti évben a bevételarányos haszonkulcs a mostani 11,3 százalékról a 10 és 11 százalék közé süllyed ugyan, de az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a tervek szerint a mai 5,18 eurót 14 százalékkal meg fogja haladni. Kaeser 2015-öt az átmenet évének nevezte, a piaci kihívásokra lomhán reagáló ipari óriást dinamizálta, az adminisztrációt és az értékesítést „áramvonalasította”, ami 13 ezer fős elbocsátással járt a 348 ezer főt foglalkoztató csoportnál. A Siemens élére 2013 augusztusában kinevezett Kaeser jó taktikusnak is bizonyult, amikor a vállalat érdekeit nem rendelte alá az uniós érdekeknek, és 2014-ben, a krími válság idején személyes látogatásán biztosította Vlagyimir Putyin elnököt arról, hogy a szankciók közepette is teljesítik oroszországi megrendeléseiket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.