Gyorsuló pályára állt a Siemens
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A Siemens ipari tevékenységből származó nyeresége 8,8 százalékkal, 2,5 milliárd euróra nőtt a szeptemberrel zárult negyedévben, 200 millióval meghaladva a Bloomberg elemzőinek konszenzusát. Eközben a vállalatóriás forgalma 15 százalékkal, 23,7 milliárd euróra bővült. Müncheni székhelyükön bejelentették azt is, hogy a nyáron zárult kétéves, 4 milliárd eurós részvény-visszavásárlási programjukat egy újabb 3 milliárdos tétellel megtoldják 2018-ig. Az előző program révén 4,9 százalékos paketthez jutottak. A részvényesek amiatt is örülhetnek, hogy a Siemens a tavalyi 3,30 euró helyett 3,50 eurós osztalékot fog kifizetni.
Az október 1-jével megkezdett új üzleti év legfontosabb célját Joe Kaeser vezérigazgató úgy fogalmazta meg, hogy gyorsabban kell haladniuk, mint közvetlen riválisaiknak, a General Electricnek, az ABB-nek és a Schneider Electricnek. A 2016-os üzleti évben a bevételarányos haszonkulcs a mostani 11,3 százalékról a 10 és 11 százalék közé süllyed ugyan, de az egy részvényre jutó nyereség (EPS) a tervek szerint a mai 5,18 eurót 14 százalékkal meg fogja haladni. Kaeser 2015-öt az átmenet évének nevezte, a piaci kihívásokra lomhán reagáló ipari óriást dinamizálta, az adminisztrációt és az értékesítést „áramvonalasította”, ami 13 ezer fős elbocsátással járt a 348 ezer főt foglalkoztató csoportnál. A Siemens élére 2013 augusztusában kinevezett Kaeser jó taktikusnak is bizonyult, amikor a vállalat érdekeit nem rendelte alá az uniós érdekeknek, és 2014-ben, a krími válság idején személyes látogatásán biztosította Vlagyimir Putyin elnököt arról, hogy a szankciók közepette is teljesítik oroszországi megrendeléseiket.


