Gyengén megy a világ legnagyobb vetőmaggyártójának: az alapanyagárak csökkenése, a gyérülő kereslet és a dollár erősödése miatt a Monsanto idei eredménye a megcélzott sáv alsó része felé sodródik – ismerte el Hugh Grant vezérigazgató, hozzátéve, hogy emiatt költségeik lefaragására, újabb leépítésekre kényszerülnek. Igazán jelentős költségcsökkentést azzal érhetne el a Monsanto, ha a Syngenta elfogadná a felvásárlási ajánlatát. Kitartóan ostromolt svájci konkurense azonban kevesellte a felkínált 47 milliárd dollárt, és visszautasította az amerikaiakat, ugyanezt tette később a kínai állami tulajdonú ChemChina
42 milliárdos ajánlatával is. Lapértesülések szerint a kínaiak emelni fogják a tétet, a Syngentánál pedig kivárásra játszanak. Grant szerint ők sem mondtak le az ügyletről, és folyamatosan vizsgálják, milyen együttműködési formát tudnának kialakítani a Syngentával, válaszul a piacon zajló konszolidációra. A DuPont és a Dow Chemicals decemberben bejelentett 130 milliárd dolláros óriásfúziója új helyzetet teremt a vetőmagok és az mezőgazdasági vegyszerek piacán, de ez a Monsanto és a két cég szerződéses kapcsolatait nem érinti – hangsúlyozta a vezérigazgató.
A Monsanto a múlt héten tette közé 2016-os üzleti éve első negyedévének eredményeit, az egyetlen pozitívum az volt, hogy az elemzői várakozásoknál kisebb, 253 millió dolláros veszteségről adtak hírt (egy évvel korábban még 243 milliós nyereséggel zártak). A cég az októberben bejelentett 2600 fős leépítést újabb ezerfős elbocsátással toldotta meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.