BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kevés cég támogatja a sportolást

A munkáltatók nagyjából háromnegyede semmilyen módon nem támogatja alkalmazottai testmozgását, és csak a munkavállalók 31 százalékának van lehetősége a munkahelyén vagy annak közelében sportolni – derül ki a Profession.hu legfrissebb, reprezentatív kutatásának adataiból.

Az eredmények viszont bizonyos szempontból jobb képet mutatnak a tavalyi, hasonló felmérésnél: a válaszadók 52 százaléka rendszeresen mozog, sőt a tavalyi felméréshez képest nőtt (47-ről 50 százalékra) azoknak az aránya, akik akár heti két-három alkalommal is időt tudnak szakítani arra, hogy elmenjenek edzeni. A hatórás részmunkaidőben dolgozók még ennél is elszántabbak: 34 százalékuk heti négyszer sportol. Az edzőtermek leggyakoribb vendégei azonban a vállalkozók: toronymagasan köztük a legmagasabb az aránya azoknak, akik akár heti hétszer vagy annál is többször mozognak. A válaszadók nagy része (65 százaléka) inkább este edz, a szabadúszók, részmunkaidőben dolgozók közül viszont sokan választják a reggeli, napközbeni sportolást.

A munkáltatók hozzáállása ugyanakkor nem javult az előző évhez képest. A felmérésben részt vevők 74 százaléka azt mondta, hogy a munkahelye semmilyen módon nem járul hozzá a testmozgásához.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.