A hirtelen támadó mediterrán vihar, a Nevera után kapta a nevét a Rimac második autója, amelynek prototípusát még három évvel ezelőtt mutatták be. Az eltelt idő alatt 34 százalékkal javították az aerodinamikai hatékonyságot, átalakult az első fedél, az A oszlopok, a diffúzor és a hűtők formája. Aktív légterelőket kapott az autó, két állás közül választhat a sofőr, az alapesethez képest a „nagy leszorítóerő” mód aktiválásakor 325 százalékkal lesz nagyobb a leszorítóerő, igaz, búcsút kell mondani a nagy végsebességet és jó hatótávolságot eredményező Cw 0,3-as légellenállási együtthatónak. A karosszéria alapja egy különösen merev karbon utascella, amelyben az akkumulátor szerkezeti tartóelem, 37 százalékkal növeli a merevséget, ami 70 ezer newtonméter fokonként, azaz ekkora erő kell ahhoz, hogy egy fokot elcsavarodjon a szerkezet. Az autóiparban használt legnagyobb karbon alkatrészhez 2200 karbonszövet lapot és 222 alumíniumbetétet használnak fel. A H alakú lítium-mangán-nikkel akkumulátor teljes egészében a Rimac fejlesztése, kapacitása 120 kilowattóra.
Nem változott a hajtáslánc, mind a négy keréknél egy-egy villanymotor hajt fogaskerék-áttételen keresztül, a rendszerteljesítmény 1914 lóerő és 2360 newtonméter. Ez ráadásul nemcsak matematikai érték, az akkumulátor 1,4 megawatt energia leadására képes. Ezek után nem csoda, hogy a 0–96 kilométer per óra gyorsulás megvan 1,85 másodperc alatt, a 0–160 kilométer per óra 4,3 másodpercig tart, a 0–300 kilométer per órát 9,3 másodperc alatt éri el – az eredeti célkitűzéshez képest 2,5 másodperces javulást értek el a Rimac mérnökei –, a negyedmérföldes gyorsulást pedig 8,6 másodperc alatt letudja a Nevera. Az utóbbi érték egyébként világrekord a sorozatgyártású autók között. Az elérhető csúcssebesség 412 kilométer óránként, óvatos pedálkezeléssel 550 kilométeres hatótávolság realizálható.
Nem csak az egyenes vonalú gyorsulásnál kínál átlag feletti teljesítményt a Rimac Nevera, a második generációs hajtásvezérlés másodpercenként százszor számolja ki az egyes kerekekre adható maximális nyomaték értékét, és a választható üzemmódok között Driftet is találunk. A fékrendszer szintén egyedülálló, az elektrohidraulikus rásegítővel dolgozó rendszer mindig ugyanazt a pedálérzetet adja a sofőrnek, miközben az akkumulátor vagy a Brembótól érkező karbon-kerámia fékek (390 milliméteres tárcsa, hatdugattyús nyereg) hőmérsékletének függvényében önállóan szabályozza, hogy épp a hidraulikus rendszer vagy az energia-visszatermelés (akár 300 kilowatt teljesítmény) dolgozzon jobban, illetve az aktív aerodinamikai elemeket is segítségül hívja a lassuláshoz. Az utasteret úgy méretezték, hogy abban két versenyruhát és bukósisakot viselő ember kényelmesen elférjen – azért „harap bele” az ajtó a tetőbe, hogy bukósisakban is könnyű legyen a ki- és beszállás –, de a csomagoknak is jut némi hely a karosszériában. A csupa kijelző műszerfalon alumíniumkapcsolókat használnak, a digitális segéd pedig a versenypályán való autózáshoz ad majd tippeket a sofőrnek, hang- és fényjelzésekkel segít megtalálni az optimális fékezési, kanyarodási és gyorsítási pontokat; a rendszer folyamatosan tanul, tudását távoli frissítéssel aktualizálja majd a többi Rimac Nevera-pilóta teljesítménye alapján.
Mindössze 150 darabot építenek a villanymotoros szuperautóból, a 2 millió eurós vételárban az is benne van, hogy a vásárlót Horvátországba repítik, ahol a gyárban személyesen alakíthatja ki autójának pontos megjelenését. Az elkészült autókat Mate Rimac teszteli majd, mielőtt útra indítanák őket a Zágráb melletti üzemből.
A Porsche már
a Rimac Automobili részvényeinek
24
százalékát birtokolja
A karbon utascella tartóeleme a 120 kilowattóra kapacitású akkumulátor, minden kerékhez kerül egy villanymotor
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.