A Világgazdaság írt róla korábban, hogy a legritkább ötvenforintos érmék 30-40 ezer forintot is érhetnek. A Magyarországon használatban lévő pénzérmék többségét, így az ötvenforintos érméket is, 1993-ban vezették be.
Hencz János, a Somogyi Megyei Éremgyűjtő Egyesület elnöke is hallott a különlegesen értékes ötvenesről, és azt mondta, hogy minden esetben a kereslet-kínálat dönt.
Az 1993-as ötvenforintosból 872 500 darabot vertek, ebből nagyjából ezer lehet a részletszegény
– mondta Hencz János a Sonline-nak. Egyik hiba: a kerecsensólyom csőrének felső kávája csak épp hogy az alsó fölé nyúlik, illetve a fatuskón nincs évgyűrű, s a madárszárny fedőtollainak mintázata bemélyített pontokból álló lyukacsos mintázat.
A szakértő szerint a verdefényes, legjobb változat ára elérheti akár a 30 ezer forintot is, míg a gyengébb minőségűek 2-5 ezer forintba kerülhetnek. Hencz hozzátette, hogy minden esetben a kereslet-kínálat dönti el az árat, és természetesen nem lehet egy hibás, de agyonkarcolt darabért ugyanannyit kérni, mint egy karcmentes változatért.
Azt is mondta, hogy
a laikusok úgy ismerik fel a ritka 50 forintost, hogy ha a fatuskón nincs évgyűrű, akkor az már részletszegény, és értékesebb lehet.
Az ezer hibásból közel 500-at már eladhattak, a szabad forgalomban nagyjából 500 ilyen lehet, tehát nem sok eséllyel kerülnek elő ezek a példányok.
A szakértő kiemelte: a gyűjtők alapvetően a ritka, különleges darabokat keresik. Egy régi, 2007-es papír 200 forintos közel egymillió forintért kelt el egy árverésen tavaly Budapesten. Ez utolsó nyomat volt, és alacsony darabszámban jelent meg.
Lapunk írt arról is korábban, hogy akár 100 ezer forintot is érhet egy ritkább 200 forintos bankjegy,
a hibátlan állapotú, hajtás- és gyűrődésmentes, forgalomban soha nem használt bankjegyekért akár százezreket lehet kapni.
Tóth Csaba numizmatikus korábban a VG-Exkluzív vidcastben elmondta, hogy
a bankjegy vagy érme kora nem feltétlenül tükrözi a valós értékét, sok nemrég forgalomban lévő pénz van a legkeresettebbek között.
A szokatlanul magas árazást az eladók a papírpénzek esetében azzal indokolják, hogy ez a modern forgalmi forintbankjegyek egyik legritkább példánya, amit úgynevezett UNC állapotban sikerült megőrizni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.