Tíz éve nem épült ennyi lakás Magyarországon, mint tavaly, amikor is a lakásépítések száma 21 127 volt, ez az érték 2010-ben 20 823-at tett ki – közölte Varga Mihály pénzügyminiszter a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb lakásépítési adataira reagálva kedden sajtótájékoztatón, Budapesten.
Több mint 21 ezer lakás épült
Húsz százalékkal több lakás épült tavaly, mint az előző évben, ugyanakkor 4,3 százalékkal csökkent az építési engedélyek és bejelentések száma. >>>
Fotó: Reviczky Zsolt
A miniszter elmondta, hogy
Visszaesést vizionál az elemző az ingatlanpiacon
Évtizedes rekord a lakásépítésekben – mennyi a tartalék? – veti fel a kérdést az ingatlan.com elemzője. >>>
Ezen eredmények hátterében több kormányzati intézkedés áll. A lakáspiaci kereslet fellendülését a tartósan emelkedő reáljövedelmek és az alacsony kamatkörnyezet mellett a családi otthonteremtési kedvezmény is támogatta – tette hozzá.