A főiskola évente 126 hallgatót fogad. A magyar-, a történelem-, a közéleti ismereteket és kreativitást vizsgáló felvéleti vizsga után nyolcvannégyen üzleti kommunikáció, negyvenketten újságírás szakon kezdhetik meg tanulmányaikat. A BKF a hallgatók egyharmada után állami (bölcsész-) nomatívát kap, a diákok kétharmada költségtérítéses képzésben vesz részt. Az üzleti kommunikáció szak hét, a kommunikáció--újságíró szak nyolc szemeszteren át tart.
Vass László, a BKF főigazgatója a főiskola alapvető célkitűzései közt megemlítette a helyes beszédre, a szakmai alaposságra és a kutatómunka utáni igényre való nevelést, és utalt rá, hogy az intézmény kiemelt figyelmet szán az üzleti és egyéni etika oktatására. A tanrend szerint a hallgatók 6-7 fős csoportokban sajátíthatják el az alap- és speciális igényeknek megfelelő ismereteket, a képzés azonban alapvetően a gyakorlati oktatásra helyezi a hangsúlyt. A BKF egyik gyakorlóbázisa a főiskolával egy "családba" tartozó Info Rádió, a BKF emellett saját, belső nyomtatott lapot szerkeszt, amelyet az üzleti kommunikációs hallgatók közreműködésével a piacon értékesítenek. Heltai Péter, a BKF egyik "alapítója" és oktatója lapunknak konkrét megnevezés nélkül azt mondta: jelenleg is több médiummal folyik a tárgyalás a hallgatók lehetséges gyakorlati színhelyének kiválasztására.
A BKF egy, az Örs vezér teréhez közeli, 5000 négyzetméteres telken, új épületben kezdi meg képzését. (Ennek költsége nem része a főiskola 100-200 millió forintos éves büdzséjének). Az oktatók között az üzleti és kommunikációs élet ismert személyiségei is megtalálhatók: Hankiss Elemér, Takács Ildikó, Závecz Tibor, Kukorelli István, Horvát János, Javorniczky István, Baló György.
Az Info Rádió az új főiskola médiaháttere szeptemberétől megkezdi üzleti kommunikációs és újságíróképzését a Budapesti Kommunikációs Főiskola (BKF). A francia ISPCA kommunikációs főiskola tapasztalataira épülő magánintézmény nem titkoltan az elitképzésre törekszik, a szemeszterenkénti költségtérítés díja 140-170 ezer forint lesz. Az iskola éves költségvetése -- a kezdeti időket számítva -- várhatóan 100--200 millió forint között mozog majd. F. Tóth Benedek-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.