A Katonai Légügyi Hivatal július elsején integrálódik a Nemzeti Közlekedési Hatóságba - mondta el Horváth Zsolt Csaba, az NKH elnöke az MTI érdeklődésére.
Hozzátette: a hatóság - a múlt év nyáron hatályba lépett kormányrendeletnek megfelelően - ez év január elsején szervezetébe integrálta a Polgári Légiközlekedési Igazgatóságot (PLI), míg a Katonai Légyügyi Hivatal (KLH) beépítése most valósul meg. Az elképzelés az, hogy az NKH-án belül a két légügyi hatóság egy szervezetben működik tovább.
A KLH-ban korábban 27-en dolgoztak, a PLI-ban 54-en, míg az új szervezetben a KLH 20 dolgozóval, a PLI pedig 74 munkatárssal, összesen tehát 94 szakemberrel látják el hatósági feladatot. A megemelt létszám ellenére a terv szerint csökkentett költséggel tud működni a szervezet, mert a feladatokat hatékonyabban fogják ellátni, mint korábban a szükségszerűen fennálló tevékenységi átfedések megszüntetése következtében. Korábban például 30-60 nap elmaradás volt az engedélyek kiadásnál, ma azonban már naprakészen történik. Az NKH elnöke elmondta: jelenleg mintegy 60 polgári és 3 katonai (a pápai, a kecskeméti és a szolnoki) repülőtér ellenőrzését, hatósági feladatait látja el a légügyi hatóság.
A repülőtereket az új rendszerben szigorúbban és gyakrabban ellenőrzi a hatóság, és már több reptér bezárását is elrendelték. Ennek megfelelően a Nemzeti Közlekedési Hatóság Polgári Légiközlekedési Igazgatósága 2007. júniusától átfogó, az egész országra kiterjedő repülő üzem-ellenőrzési programot indított, amely július 7-ig tart. Az igazgatóság szakemberei által végrehajtott előre be nem jelentett, váratlan ellenőrzések kiterjednek a repülőterekre, nem nyilvános fel- és leszállóhelyekre, a légi járművekre és a légi járművezetőkre. "Munkatársaim egyebek mellett ellenőrzik a szakaszolgálati engedélyeket, rádióengedélyeket, fedélzeti okmányokat, üzembentartási engedélyeket, időmérő és repülési naplókat, ejtőernyő törzskönyveket, a nem nyilvános felszállóhelyek engedélyét, a repülőterek üzembentartási és tevékenységi engedélyét, a repülőtérrendet, a légiforgalmi tájékoztató szolgálat engedélyeit, a légijárművek, a személyzet és a repülőterek általános állapotát" - hangsúlyozta az NKH elnöke.
Hozzátette: a fokozott ellenőrzés célja a repülés biztonságának fokozása, a balesetek megelőzése, a hatósági előírások betartatása.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.