BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Rettenetes, ahogyan kinéznek! Galéria

King Kong idén ünnepli 75. születésnapját, ennek alkalmából az Entertainment Weekly online kiadása sorra vette, mely szörnyek bizonyultak a legrémisztőbbnek a filmtörténelem során.

Természetesen az első helyre King Kong-ot rangsorolták. Aki először 1933-ban tűnt fel a mozivásznon, egy fekete-fehér, hangalámondásos sci-fi keretében. Cooper műfajteremtő filmjét először 1976-ban dolgozták fel. A két főszereplő akkor Jeff Bridges és Jessica Lange voltak.

John Guillermin rendező tíz évvel később a King Kong visszatér című alkotással megpróbálta tovább írni a történetet. Utoljára 2005-ben, Peter Jackson döntött úgy, hogy az 1933-as, eredeti történetet feldolgozza.

A második legszörnyűségesebb szörny klasszikusnak az EW Godzillát választotta. A szörnyek királya 1954-ben került filmvászonra. 1998-ban a világvége specialista Roland Emmerich (A függetlenség napja, Holnapután) rendezte a Godzilla című filmet. A főbb szerepekben pedig Matthew Broderick-et, Jean Reno-t és Hankk Azaria-t láthattuk.

A harmadik szörny a nagy, gyilkos massza. A The Blob 1958-ban került a filmvászonra, és A massza címmel 1988-ban dolgozta fel Chuck Russell rendező. Az alaptörténeten ő sem változtatott. Egy furcsa meteoriton lévő nyálkás anyaghoz aki csak hozzáért, előbb-utóbb szörnnyé vált. A horror nálunk csak elvetemültebb videófanok körében vált igazán ismertté.

Attack of the 50 Foot Woman Az 1958-as évben született meg az 50 láb magas nő támadása című film is, amely Magyarországon szinte teljesen ismeretlen, az Entertainment Weekly viszont neki adta a negyedik helyet.

A Titánok harca című szuperprodukcióban  Perszeusz, az ifjú hős útnak indul, hogy megküzdjön a szépséges Androméda szerelméért. Kalandos útja során meg kell vívnia a halált okádó szörnyetegek sorával, de a halhatatlan isteneket is térdre kell kényszerítenie, hogy megmenthesse szerelmét. Az 1981-es film pont eme rémisztő, alvilági szörnyek miatt kerülhetett az összeállítás ötödik helyére.

Az 1984-es Dűne történetében a világegyetemben a legértékesebb anyag a fűszer-melanzs, amelyért két ellenséges nép harcol egy sivatagos bolygón, amelyet csak Dűneként emlegetnek. A filmbéli féregszerű szörny sorolta a Dűnét a hatodik helyre.

Az 1984-es Szellemirtók nálunk is nagy siker lett: A filmben néhány állásából eltávolított pszichológus szellemirtó irodát nyit, majd szembeszáll New York kóbor szellemeivel.
Az inkább a vígjáték kategóriába sorolható alkotás a hetedik helyre került.

Steven Spielberg alapjaiban forgatta meg a mozi szörnyek rangsorát. 1993-ban egy olyan témához nyúlt a Jurassic Park-al, amely mára már akár elképzelhető víziónak is tűnik. A DNS-minták alapján feltámasztott dinoszauruszok közül a T-Rex-el szeretnénk a legkevésbé találkozni, a zsarnok gyík a nyolcadik helyet kapta meg.

A Gyűrűk ura három filmje számos rémisztő szörnyet dobott be a köztudatban 2001-2003 között. A gyűrű szövetsége, A két torony és A király visszatér egymást követő három évben szórakoztattak hazánkban is százezreket. Talán a rémek közül az Andy Serkis által megformált Gollam vált a legnépszerűbbé, ami nem csoda, tekintve, hogy a színész minden testrészére érzékelőket helyeztek, mozgását pedig digitálisan közvetlenül átvitték a számítógéppel megrajzolt karakterre. Hosszasan tanulmányozták Serkis arckifejezéseit is, hogy a lehető legnagyobb élethűséggel másolhassák le azokat Gollamra. Az eredmény egy minden addiginál emberszerűbb karakter lett, amely a kilencedik helyre került a listán.

Mi történik akkor, ha London metróiban egyszer csak sárkányok jönnek a világra? A 2020: A tűz birodalma című filmből megtudhatjuk. Többek között Christian Bale és Matthew McConaughey is felvette a harcot a szörnyszülöttekkel, a film mérsékelt siker lett, a lap mégis a tízedik helyre sorolta.


Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.