Érintetlen technika
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A 2002-es, Különvélemény című filmben egy különleges rendőri egység három telepatikus képességekkel rendelkező lény segítségével minden gyilkosságot még elkövetése előtt leleplez. A főszereplő Tom Cruise egy digitális aréna kellős közepén állva a színész háromdimenziós kijelzőn mozgatott tárgyakat és adatokat, kizárólag kézmozdulatokkal. A végtagok mozdulatait speciális kesztyűk továbbították.
Nyolc évvel később a vízió valósággá vált, és Cruise még a kesztyűt is elfelejtheti. A Sankt Augustinban működő Frauenhofer Alkalmazott Informatikai Intézet (FIT) munkatársa, Georg Hackenberg valósította meg az ötletet. Egy 3D-s kamera által kibocsátott fénysugarak a monitor előtt ülő felhasználónak ütközve visszaverődnek. A visszavert fénysugarak késéséből aztán bonyolult algoritmusok számítják ki a kezek pontos helyzetét. Így a számítógép annak mozgását is képes követni, és gesztusokat is meg tud különböztetni. Egy ilyen rendszer iránt főleg a számítógépesjáték-ipar érdeklődik. Egyszerre több játékos képes ugyanis így, kizárólag a levegőben tett kézmozdulatokkal, érintés nélkül objektumokat mozgatni a képernyőn, például virtuális harc közben.
Az FIT-en elvégzett kísérletek sikeresek voltak, és a laikusok is gyorsan megtanulták használni a nem érintőképernyős számítógépet. Néhány gyermekbetegséget azonban még ki kell küszöbölni: a karórákról vagy gyűrűkről visszaverődő fény még eléggé meg tudja zavarni az érzékelőket.


