Ahmed es-Saraa, Szíria ideiglenes elnöke különböző társadalmi csoportokat képviselő kormányzat létrehozására tett ígéretet a csütörtöki beiktatását követő első nyilvános beszédében.
Az ország ideiglenes elnöke hangsúlyozta, hogy ez a kormányzat a szabad és tisztességes választások megtartásáig marad hivatalban, s feladata új állami intézmények kialakítása lesz.
Szót ejtett arról is, hogy
egy kis törvényhozó testület fogja ellátni a szerdán feloszlatott parlament szerepét ebben az átmeneti időszakban.
Mint mondta, a következő napokban be fogják jelenteni egy nemzeti párbeszéd bizottság létrehozását, amely lehetőséget nyújt majd a szíriaiaknak megvitatni az ország jövendő politikai programját, s utalt arra is, hogy új alkotmányt fognak megszövegezni.
Saraa korábban arról beszélt, hogy
az új választások és az alkotmányozási folyamat is akár négy évig is eltarthat.
Az Ahmed es-Saraa vezette Levantei Felszabadítási Szervezet (Hajat Tahrír as-Sám, HTS) 2024. december 8-án foglalta el a fővárost, Bassár el-Aszad elnök pedig elhagyta az országot.
Szíria az elmúlt hónapban újraindult: visszatértek a nyugati termékek az országba, és a damaszkuszi reptér is egyre több járatot fogad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.