BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pénzre váltható tudást kapnak a diákok

Országos pénzügyi projektnapokat indít középiskolásoknak a Pénziránytű Alapítvány és a Diákhitel Központ. A rendezvény keretében interaktív tanóra és pódiumbeszélgetés is várja a diákokat. A projektnapot online pénzügyi kvíz zárja, ahol a legügyesebb diákok akár 300 ezer forintot is nyerhetnek iskolájuknak.

Minden szükséges tudást a középiskolásoknak a pénzügyekről – így lehetne összefoglalni a Pénziránytű Alapítvány és az MFB csoporthoz tartozó Diákhitel Központ „Pénzre váltható tudás” című pénzügyi projektnap sorozatának célkitűzését. A 10-11. évfolyamos középiskolásokat érdekes és változatos programok várják a rendezvényen. A program első felében interaktív tréningeken vehetnek részt a diákok, ahol a pénzügyi tervezésről és pénzügyi tudatosságról mélyíthetik el ismereteiket. Az Alapítvány által felkészített szaktanárok 20-25 fős csoportokban beszélik végig a fiatalokkal mennyibe kerül például egy-egy nyári fesztivál, a külföldi nyelvtanulás, a jogosítvány megszerzése vagy egy félév a felsőoktatásban.

Ezt követően Garami Gábor rádiós műsorvezető moderálásával pódiumbeszélgetés következik, melyen a magyar jégkorong válogatott játékosai mellett, Polgár Odett énekesnő és a Blahalouisiana együttes tagjai is részt vesznek. Rajtuk kívül minden iskolát képvisel egy-egy véleményvezér diák, aki szintén bekapcsolódik a pódiumbeszélgetésbe. A projektnapot „kvíz show” zárja: a 45 perces agytornán a legrátermettebb diákok 50-300 ezer forint közötti összeget nyerhetnek iskolájuknak. A programsorozat abban szándékozik segítséget nyújtani, hogy a diákok átfogó képet kapjanak a pénzügyi tudatosság fontosságáról és arról, hogyan szerezhetnek érdekesen és érthetően jártasságot a pénzügyekben.

A szervezők közötti együttműködés megközelítőleg tíz éves múltra tekint vissza: a Pénziránytű Alapítványt 2008-ban hozta létre a Magyar Nemzeti Bank, a Diákhitel Központ és a Magyar Bankszövetség azzal a céllal, hogy a hatóságokkal, civil szervezetekkel és piaci szereplőkkel együttműködve pénzügyi tudatosságot fejlesztő programokat dolgozzon ki és valósítson meg.

„Pénzre váltható tudás” helyszínek és időpontok:

május 30. – Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Eger

június 1. – Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, Székesfehérvár

június 2. – Gyulai SZC Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma, Orosháza

június 7. – Kossuth Lajos Gimnázium, Cegléd

június 8. – Széchenyi István Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Ózd

június 9. – Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnázium, Győr

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.