BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Devizapiac

A tengerentúli és az európai államkötvények hozamszintje közötti rés csökkenése miatt aggódtak a befektetők tegnap, ami az euró ismételt erősödéséhez vezetett a nemzetközi devizapiacokon. A dollár a japán fizetőeszközzel szemben is gyengén szerepelt, a szerdai 120,28 jenes árfolyamot csütörtökön 119,07-os érték követte.

Az amerikai gazdaság mihamarabbi talpra állásába vetett hit az elmúlt öt napból négyszer ingott meg, a befektetők minden kedvezőtlen fordulatra a bizalom teljes megvonásával reagálnak. Az amerikai kormányzat 60 milliárd dolláros hitelfelvétele az állampapírhozamok újbóli csökkenésének veszélyével fenyeget, az amerikai kötvények pedig már így is közel ugyanolyan drágák, mint európai társaik.

A makrogazdasági fejlemények sem kedveztek a zöldhasúnak tegnap. A termelékenység számottevően visszaesett a tengerentúlon, annak értéke az elmúlt három hónapban nem érte el az első negyedév teljesítményének felét sem. Elemzők szerint az a legvalószínűbb, hogy az euró az elkövetkező hónapokban az 1,12 és 1,16 dollár közötti tartományban marad, az amerikai devizában ugyanis egyelőre nincs elég erő a kiugráshoz. A szerdai 1,1334 dolláros kurzust tegnap 1,1397-es érték követte.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.