BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Aláírták az adásvételi szerződést

Aláírták tegnap az érdekelt felek a Konzumbank adásvételi szerződését. A tranzakció zárása várhatóan még ebben az évben megtörténik, a két bank integrációja pedig 2005 derekára megvalósulhat. A vevő az MKB piaci súlyának növekedését reméli az ügylettől.



Az egyik utolsó állami tulajdonú kereskedelmi bank privatizációja döntő szakaszához érkezett: tegnap aláírták a Magyar Fejlesztési Bank megbízásából eljáró Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt., illetve a Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) vezetői a Konzumbank adásvételi szerződését. Az MKB összesen 10,8 milliárd forintért vásárolja meg a Konzumbank 99,6 százalékos részvénycsomagját, és a Tüköry-Center Kft. 100 százalékos üzletrészét az MFB-től, illetve annak leányvállalatától, a Tőketárs Kft.-től. Az adásvételhez a PSZÁF, illetve a Gazdasági Versenyhivatal hozzájárulása is szükséges. A tranzakció várhatóan még az idén lezárul: a vételárat az MKB-nak egy részletben, készpénzben kell megfizetnie.

A Konzumbank alaptőkéjének 0,4 százalékát 152 természetes és jogi személy kisrészvényes birtokolja: őket az MKB közvetlen irányítást biztosító befolyásának bejegyzését követő 60 napon belül részvényeladási jog illeti meg.

Az MKB piaci súlyát növeli a Konzumbank megszerzése: lakossági ügyfélálománya 37 ezerrel nő az ügylet révén, kis- és középvállalkozási ügyfeleinek száma pedig 7,6 ezerrel gyarapszik. Erdei Tamás, az MKB elnök-vezérigazgatója szerint a két bank teljes integrációja 2005 közepére befejeződhet. Erdei közölte: a tranzakció révén megnövekedett fiókhálózatnál megszüntetik az átfedéseket, és a költséghatékonyság jegyében a létszám is csökken majd az MKB csoportnál. Ez utóbbi nem a Konzumbank teljes dolgozói állományának elbocsátását jelenti - tette hozzá. A két bank termékpalettája az MKB vezetői szerint hasonlít egymáshoz, és a jelek szerint nem igényel nagyobb léptékű beruházásokat a Konzumbank informatikai rendszere sem. A Tüköry utcai székházat valószínűleg eladja majd az új tulajdonos. Az akvizíció hatása - ha az idén lezárul a tranzakció - jövőre az MKB konszolidált mérlegében is megjelenik, és 2005-ben már kedvezően befolyásolja a banki mérleget is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.