Az OTP Bank Rt. tegnap megtartott éves rendes közgyűlése elfogadta az igazgatóság osztalékjavaslatát, így a névértékre vetítve 60 százalékos osztalékot fizet a hitelintézet. A közgyűlésen több ponton módosították az alapszabályt: figyelemre méltó változás, hogy az eddigi ötszázalékos szavazati korlát felemeléséről is döntöttek a részvényesek.
Csányi Sándor elnök-vezérigazgatónak a közgyűlésen elhangzott értékelése szerint az OTP Bank kiemelkedően sikeres évet tudhat maga mögött: az üzleti aktivitás és a hatékonyság egyaránt tovább növekedett.
Az elmúlt évben az OTP figyelemre méltó számokat produkált: a magyar számviteli szabályok (mszsz) szerinti csoportszintű mérlegfőösszeg 3503 milliárd forintot tett ki 2003 végén, 28,1 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. Az mszsz szerinti adózás előtti és utáni nyereségét csoport- és banki szinten egyaránt nagyjából 50 százalékkal tudta növelni az OTP Bank: a konszolidált adózott nyereség 83,02 milliárd, a banki pedig 71,56 milliárd forintot ért el. Az OTP Bank részvényeinek árfolyama 2003-ban 21 százalékkal, 2675 forintra emelkedett, miközben a BUX index egy esztendő alatt 20,3 százalékkal nőtt. (A bank részvényeinek árfolyama 1995 végétől 2003. december végéig több mint huszonnyolcszorosára emelkedett.)
A közgyűlési dokumentumok közül az igazi újdonságot az ez évi terveket tartalmazó rész jelentette: e szerint az OTP célja a mérlegfőösszeg alapján számított piaci részesedés megőrzése, infláció közeli, a bankrendszeréhez hasonló ütemű mérlegfőösszeg-bővülés mellett. Banki szinten 3,162 milliárd forintos mérlegfőösszeggel számol az OTP, az adózás előtti eredmény pedig közelítheti a százmilliárd forintot. A konszolidált mérlegfőösszegcélt négyezermilliárd forint felett határozták meg, a csoportszintű adózott eredménynek pedig ez év végén már meg kell haladnia a százmilliárd forintos határt.
A közgyűlést követő sajtótájékoztatón szó esett a további akvizíciós lehetőségekről is. Wolf Lászlónak, az OTP Bank vezérigazgató-helyettesének közlése szerint a következő lehetséges terjeszkedési célpont Szerbia és Montenegró lehet. A térség országai közül Wolf még Horvátországot említette meg, hozzátéve, hogy ott inkább csak közép-, vagy nagybankot lenne érdemes az OTP-nek vásárolnia, hiszen - a viszonylag fejlett bankrendszer miatt - nehezebb lenne egy kis hitelintézet megvételét követő organikus terjeszkedés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.