Több mint húsz galéria és régiségüzlet várja az érdeklődőket csütörtök este, a Falk Miksa utcában és környékén kilencedik alkalommal sorra kerülő Műgyűjtők éjszakáján. Az Erdész & Makláry Fine Artsban Bálint Endre munkáiból láthatunk válogatást, a Pintér Sonja Kortárs Galéria Takács Szilvia és Körössényi Tamás szobrait vonultatja fel, a Stereo Gallery street art művészek munkáiból válogat, a Múzsa Galériában pedig éjfélig látható Fürjesi Csaba Beduinok között című tárlata. Az Európa Galériában Pataki Tibor Könyvtájak 2008 tárlata, a Körmendi Galériában a Körmendi–Csák gyűjteményből válogatott Expresszív, a Haas Modern Művészeti Galéria előtti kiállítási sátorban az Olimpiart című kiállítás nyílik az este folyamán.
A Joan Ékszerüzletben a rekeszberakásos perui és szecessziós arany ékszerekről hallhatunk ismertetést, a Dénes Galériában pedig Dénes Sándor, az Első Pesti Szőnyeg Társaság elnöke tart előadást a magyar szőnyegkultúra történetéről. A részletes program a www.mugyujtokejszakaja.hu weboldalon olvasható. VG
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.