Nem tudta elrontani a hangulatot az olasz államadósság két kategóriával történő leminősítése és az amerikai júniusi kiskereskedelmi forgalom újabb csökkenése sem. Ben Bernanke Fed-elnök keddi kongresszusi meghallgatásán aggasztónak nevezte a munkaerő-piaci helyzetet. Az euforikus hangulatban a piaci szereplők azonban a rosszban is megtalálták a jót. A romló makroadatokból a monetáris lazítás megnövekedett esélyére következtettek.
Ázsiában már korántsem volt ennyire pozitív a kép. A kínai miniszterelnök szerdán súlyosnak minősítette a munkaerő-piaci helyzetet, és a gazdasági növekedés kilátásairól is negatív véleményt fogalmazott meg. A távol-keleti börzék erre eséssel reagáltak, de Európában csak az emelkedés torpant meg egy rövid időre.
Szerdán a kongresszusi meghallgatás második napján Ben Bernanke megerősítette a munkaerőpiacról előző nap kifejtett véleményét, amire ismételten jókedvvel reagáltak a tőzsdék a gazdaságélénkítő stimulációra számítva. Az IBM 3,51 dolláros részvényenkénti második negyedéves profiteredménye elsősorban a technológiai szektor részvényárfolyamait emelte, de jótékonyan hatott a többi szektor megítélésére is.
Az első négy nap menetelése után péntekre elfáradtak a piacok. A magyar tőzsde az emelkedésben csak részben vett részt. Így nem meglepő, hogy a pénteki korrekciós napon 1,5–2 százalékos csökkenést mutató európai börzék között a 0,3 százalékos emelkedést mutató hazai tőzsde felülteljesítése. A viharok ugyan elkerülték tőzsdét a héten, a néhány milliárdos napi összforgalmak viszont igazi nyári hangulatról árulkodnak. Az OTP teljes érdektelenség mellett mindössze 4 forintot veszítve előző heti záróértékéhez képest 3461 forinton zárta a hetet. A Magyar Telekom pénteki 2 százalékos zuhanása 423 forintra lökte az árfolyamot. A Kurdisztánból érkező jó hír csütörtökön még csak arra volt elég, hogy a Mol árfolyama 17 000-es szint fölé nézzen egy rövid időre. Pénteken már sikerült megkapaszkodnia fölötte, így a vezető részvények közül a legjobb teljesítményt mutatta.
Megkezdődtek a tárgyalások az IMF-fel
Kedden megkezdődött a tárgyalás a magyar kormány és az IMF között. Az előzetes nyilatkozatok alapján egyrészt a kormány általt vázolt makropálya hitelessége válthat ki komolyabb vitát a Nemzetközi Valutalap szakemberei és a Varga Mihály vezette tárgyalódelegáció között. Másrészt a kormány inkább elővigyázatossági hitelkeretet szeretne, míg az IMF készenléti hitelben gondolkodik. Elhúzódó tárgyalásra lehet számítani.