Váratlan változás a Synergon vezetésében
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMENEDZSMENT Távozott a Synergon Informatikai Nyrt. elnöki pozíciójából Jutasi Zoltán: a menedzser igazgatótanácsi tagságáról is lemondott és megszűnik a vállalat audit bizottságában is a tagsága. Az elnöki teendőket a cégnél a jövőben Gansperger Gyula látja majd el. A közeljövőben további változások várhatók a vállalat irányításában, ugyanis a Budapesti Értéktőzsde honlapján a Synergon azt közölte, hogy hamarosan rendkívüli közgyűlést hívnak össze, amelyen új tagokat választanak az igazgatótanácsba és az audit bizottságba.
Jutasi Zoltánt az április végi rendes évi közgyűlésen választották meg a társaság elnökévé, előtte 2011. októberétől a vállalat vezérigazgatójaként tevékenykedett. Irányítása alatt folytatódott az a folyamat, amelynek keretében a megváltozott piaci körülményekhez igazították a cég méretét, stabilabbá téve ezzel működését. A vállalat több jelentős projektet is elnyert az elmúlt időszakban, illetve az idén tavasszal egy ciprusi cég jelentős, 10 százalék fölötti részesedést szerzett a cégben. A Synergon 2013-ban terjeszkedett is, májusban bejelentették, hogy több mint félmilliárd forintért megveszik a Navigator Zrt.-t.
A Synergon Csoport az első félévben jelentősen növelni tudta bevételét, főként néhány projekt előrehaladásának köszönhetően. A teljes forgalom az első hat hónapban 6 milliárd forint volt, ami 88 százalékos fejlődést jelentett az egy évvel korábbihoz képest. A társaság üzleti eredmény is javult az első félévben, igaz még mindig több mint 9,5 millió forintos veszteségről számolt be a társaság, egy éve azonban még 27 milliós volt a veszteség. Az adózás utáni eredmény már korántsem ennyire kedvező, a tavalyi 148 milliós profit után 80,5 milliós veszteséget könyveltek el az év első hat hónapjában.


