BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sötét felhők az Amazon felett

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nagy menetelésen vannak túl a részvénypiacok Donald Trump megválasztása óta, az utóbbi hónapokban a befektetők folyamatosan láthattak újabb történelmi csúcsokat.

 Az amerikai S&P 500 index már a 2400 pont felé közelít, minden eddiginél hangosabban dübörög a bika a tőzsdéken, és bár időszerű lehet a korrekció, nehéz lenne megjósolni, hogy mikor szakad vége a látványos menetelésnek. Szerencsére azonban nem is kell eltalálnunk a piac egészének mozgását, a relatív stratégiák is jól tudnak működni ilyen helyzetben. A következő lehet a stratégia: a részvénypiacot megvásároljuk, például ETF segítségével, miközben más egyedi részvényeket shortolunk. Így már akkor is termőre fordulhat a befektetés, ha a részvénypiac egésze folytatja a menetelést, de az általunk választott részvény lemarad vagy esetleg gyengélkedik.

A mostani menetelésre egyébként jellemző, hogy a tőzsdéket viszonylag kevés sztárpapír húzza, a nagy többség nem ennyire erős. Bőven találunk olyan cégeket, amelyek nem tudtak még csúcsokra menni a piaci környezet ellenére sem. Ha esetleg a mostani szárnyalás megakad, főleg azok a szektorok, cégek lehetnek a legérzékenyebbek, amelyek lemaradók, és árfolyamuk egyébként is nagy mozgásokra képes.

Ilyen lehet például az Amazon részvénye, ahol látványos elakadás látható 850 dollárnál. Ez azért fontos, mert októberben is itt akadt el a részvény, vagyis elég jelentős ellenállással találta magát szemben a papír. Egyébként ebből is látható, a piac új csúcsra ment, de a részvény nem, vagyis lemaradó az Amazon. Közben továbbra is drágának számít a vállalat, és inkább a jövőbeli nyereségtermelés reménye az, ami hajtotta az árfolyamot. Ennek alapján feltételezhető, hogy törékeny lehet a papír egy kedvezőtlenebb piaci hangulatban.

A technikai kép alapján jókora korrekció is jöhet, 750 dollárig is visszacsúszhat a papír, ami 10 százaléknál nagyobb mínusz lenne. Amennyiben megindulna az Amazon, már 860 dollár közelében, tehát az új csúcsnál is lehetne stopot húzni, vagyis hozam-kockázat alapon is ígéretes lehetőséggé válhat a részvény.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.