Feljebb kúszott a BUX a múlt héten
M. E. | A BUX a múlt héten 0,6 százalékkal, 33 660 pontra erősödött. A részvénypiac forgalma 44,4 milliárd forint volt. A blue chipek közül a Richter árfolyama 8 milliárd forintos forgalom mellett 1,8 százalékkal, 6680 forintra emelkedett.
A gyógyszergyártó a múlt héten közölte: szintetizálta a koronavírus kezelésében hatásos remdesivir hatóanyagot, az eddig elkészült gyógyszerek háromezer kórházi beteg kezelésében segíthetnek. Mivel a finanszírozást az állam biztosította, a legyártott gyógyszerekből nem lesz bevétele a cégnek. A tőzsdei megjelenésének 25 éves évfordulóját ünneplő OTP kurzusa 0,3 százalékkal, 9870 forintra nőtt, a bankpapírokkal 23 milliárd forint értékben kereskedtek. Csányi Sándor vezérigazgató a szerdán tartott ünnepségen jelentette be, hogy a cégcsoport további akvizíciós célpontokat keres, illetve hogy a bank jövőre várhatóan a 2019-es és a 2020-as év után is osztalékot fizet.
A Mol-részvények ára a múlt héten 0,2 százalékkal, 1670 forintra emelkedett, a társaság hétfőn 160 ezer saját részvényt vásárolt. A Magyar Telekom jegyzése 0,1 százalékkal, 362 forintra gyengült.


